Organizacja dużych wydarzeń i imprez wymaga starannych przygotowań, które powinniśmy zacząć z dużym wyprzedzeniem. Na początku najlepiej stworzyć plan działania i wyznaczyć sobie punkty krytyczne, które muszą być osiągnięte do konkretnych dat. Gdy ustalimy termin eventu i stworzymy sobie wstępny harmonogram, możemy przystąpić do następnego kroku, którym jest tworzenie kosztorysu. W tym celu powinniśmy dokonać rozeznania wśród osób oferujących usługi gastronomiczne, techniczne oraz rozrywkowe w pobliżu interesującego nas obszaru. 

Pamiętajmy, że nie opłaca się ściągać np. montażystów sceny z drugiego końca Polski, ponieważ koszty dojazdu mogą niemalże podwoić wycenę całej usługi. Jeśli planujemy występy artystyczne, zadbajmy o odpowiedni repertuar wcześniej. Największe gwiazdy niekiedy wymagają zarezerwowania ich usług nawet na rok lub dwa przed datą wydarzenia.

Formalności, o których warto pamiętać

W zależności od wielkości naszego przedsięwzięcia, możemy mieć szereg formalności do spełnienia wobec lokalnych władz. Jeśli planujemy urządzić imprezę masową, musimy zadbać także o bezpieczeństwo w znacznie szerszym stopniu, niż w przypadku bardziej kameralnych bankietów. Aby nic nie umknęło naszej uwadze, warto wybrać się na kurs z zakresu tej tematyki, który zakupimy np. na stronie https://emtg.pl/organizacja-bezpieczenstwo-imprez-masowych. Dzięki niemu otrzymamy nie tylko oficjalny certyfikat Stowarzyszenia Branży Eventowej, ale także zdobędziemy wiedzę niezbędną do zorganizowania i zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku dużych wydarzeń.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − dwa =