Cellulit (in. lipodystrofia typu kobiecego) to zmiany w skórze właściwej i tkance podskórnej, w efekcie nadmiernego podziału tkanki łącznej i zwężenia światła naczyń krwionośnych, a także nieprawidłowego metabolizmu. W efekcie tego komórki tłuszczowe nadmiernie się rozrastają doprowadzając do powstania charakterystycznych zgrubień i wgłębień przypominających swoją strukturą skórkę pomarańczy.

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, począwszy od zaburzeń hormonalnych, wad genetycznych, na zmniejszonej aktywności ruchowej kończąc.

Zastanawiasz się jak można się pozbyć cellulitu z ud i pośladków ? Wystarczy zwiększyć aktywność fizyczną, poprzez wykonywanie ćwiczeń pobudzających metabolizm komórkowy i spalających tłuszcz.

Szczególnie zalecanymi formami treningu są ćwiczenia aerobowe, wykonywane przez minimum trzydzieści pięć minut dziennie:

biegi,
nordic walking,
pływanie,
aerobik,
jazda na rowerze,
jazda na łyżworolkach,
brzuszki,
przysiady,
ćwiczenia na orbitreku,
trening interwałowy.

Należy przy tym pamiętać, że intensywność ćwiczeń i ich rodzaj należy każdorazowo dostosować do kondycji. Osoby otyłe nie powinny zaczynać przygody z fitnessem od biegania, ponieważ obciąży to nadmiernie ich stawy, natomiast chorujący na kręgosłup w żadnym wypadku nie powinny wykonywać brzuszków. Jeśli jednak odpowiednio dostosuje się ćwiczenia do indywidualnych predyspozycji i będzie sukcesywnie zwiększać ich intensywność cellulit z ud i pośladków zostanie znacząco zredukowany.

Jeśli temat nie jest dla Ciebie wyczerpany, sprawdź dodatkowo: “Jak można pozbyć się cellulitu z ud?”.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − cztery =