Jak trenować, aby pozbyć się cellulitu ?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit (in. lipodystrofia typu kobiecego) to zmiany w skórze właściwej i tkance podskórnej, w efekcie nadmiernego podziału tkanki łącznej i zwężenia światła naczyń krwionośnych, a także nieprawidłowego metabolizmu. W efekcie tego komórki tłuszczowe nadmiernie się rozrastają doprowadzając do powstania charakterystycznych zgrubień i wgłębień przypominających swoją strukturą skórkę pomarańczy.

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, począwszy od zaburzeń hormonalnych, wad genetycznych, na zmniejszonej aktywności ruchowej kończąc.

Zastanawiasz się jak można się pozbyć cellulitu z ud i pośladków ? Wystarczy zwiększyć aktywność fizyczną, poprzez wykonywanie ćwiczeń pobudzających metabolizm komórkowy i spalających tłuszcz.

Szczególnie zalecanymi formami treningu są ćwiczenia aerobowe, wykonywane przez minimum trzydzieści pięć minut dziennie:

biegi,
nordic walking,
pływanie,
aerobik,
jazda na rowerze,
jazda na łyżworolkach,
brzuszki,
przysiady,
ćwiczenia na orbitreku,
trening interwałowy.

Należy przy tym pamiętać, że intensywność ćwiczeń i ich rodzaj należy każdorazowo dostosować do kondycji. Osoby otyłe nie powinny zaczynać przygody z fitnessem od biegania, ponieważ obciąży to nadmiernie ich stawy, natomiast chorujący na kręgosłup w żadnym wypadku nie powinny wykonywać brzuszków. Jeśli jednak odpowiednio dostosuje się ćwiczenia do indywidualnych predyspozycji i będzie sukcesywnie zwiększać ich intensywność cellulit z ud i pośladków zostanie znacząco zredukowany.

Jeśli temat nie jest dla Ciebie wyczerpany, sprawdź dodatkowo: “Jak można pozbyć się cellulitu z ud?”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje aktywności dla dzieci – na co warto je zapisać?
Rodzaje aktywności dla dzieci – na co warto je zapisać?
Dzieci potrzebują bardzo dużo ruchu, aby rozładować swoją energię. Z tego względu warto zapisać swoje pociechy na zorganizowane zajęcia sportowe, […]
Jak na co dzień serwować dzieciom zdrowe posiłki?
Jak na co dzień serwować dzieciom zdrowe posiłki?
Nie można oczekiwać, że dzieci będą się regularnie zdrowo odżywiać, jeśli nie daje się im przykładu. Oprócz rzeczy oczywistych, takich […]
Z jakich części składa się silnik?
Z jakich części składa się silnik?
Silnik składa się z wielu elementów, które są ze sobą połączone. Te części sprawiają, że Twój samochód może działać płynnie […]