Jak trenować, aby pozbyć się cellulitu ?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit (in. lipodystrofia typu kobiecego) to zmiany w skórze właściwej i tkance podskórnej, w efekcie nadmiernego podziału tkanki łącznej i zwężenia światła naczyń krwionośnych, a także nieprawidłowego metabolizmu. W efekcie tego komórki tłuszczowe nadmiernie się rozrastają doprowadzając do powstania charakterystycznych zgrubień i wgłębień przypominających swoją strukturą skórkę pomarańczy.

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, począwszy od zaburzeń hormonalnych, wad genetycznych, na zmniejszonej aktywności ruchowej kończąc.

Zastanawiasz się jak można się pozbyć cellulitu z ud i pośladków ? Wystarczy zwiększyć aktywność fizyczną, poprzez wykonywanie ćwiczeń pobudzających metabolizm komórkowy i spalających tłuszcz.

Szczególnie zalecanymi formami treningu są ćwiczenia aerobowe, wykonywane przez minimum trzydzieści pięć minut dziennie:

biegi,
nordic walking,
pływanie,
aerobik,
jazda na rowerze,
jazda na łyżworolkach,
brzuszki,
przysiady,
ćwiczenia na orbitreku,
trening interwałowy.

Należy przy tym pamiętać, że intensywność ćwiczeń i ich rodzaj należy każdorazowo dostosować do kondycji. Osoby otyłe nie powinny zaczynać przygody z fitnessem od biegania, ponieważ obciąży to nadmiernie ich stawy, natomiast chorujący na kręgosłup w żadnym wypadku nie powinny wykonywać brzuszków. Jeśli jednak odpowiednio dostosuje się ćwiczenia do indywidualnych predyspozycji i będzie sukcesywnie zwiększać ich intensywność cellulit z ud i pośladków zostanie znacząco zredukowany.

Jeśli temat nie jest dla Ciebie wyczerpany, sprawdź dodatkowo: “Jak można pozbyć się cellulitu z ud?”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Uszkodzone auto – naprawiać czy oddać do skupu?
Uszkodzone auto – naprawiać czy oddać do skupu?
Uszkodzone auto, które posiada już swój wiek często będzie nieopłacalne do naprawy. Właściciel stojący przed wyborem opłaty za usunięcie awarii […]
Jak zapewnić kotu zajęcie podczas swojej nieobecności?
Jak zapewnić kotu zajęcie podczas swojej nieobecności?
Wiele osób mylnie uważa, że kot w przeciwieństwie do psa nie potrzebuje dużo uwagi. Nie trzeba z nim wychodzić, a […]
Jak ułatwić sobie karmienie dziecka?
Jak ułatwić sobie karmienie dziecka?
Przyjście dziecka na świat to prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych chwil dla każdej dorosłej kobiety. W pierwszych tygodniach i miesiącach matce […]