Psychotesty to nie tradycyjne egzaminy, w których trzeba udzielać poprawnych odpowiedzi przy serii przeróżnych pytań. Są to najzwyczajniej mówiąc, badania psychologiczne przeprowadzane przez wyspecjalizowanych psychologów. Nie są one potrzebne tylko dla zawodowych kierowców, ale i pracowników magazynów lub placów budowy. Odbycie testów psychotechnicznych na wózki widłowe pozwalają na określenie predyspozycji do wykonywania konkretnych działań zawodowych.

Jak wyglądają badania?

Składają się one z kilku etapów. Pierwszy to test pisemny, który sprawdza osobowość oraz koncentrację uwagi. Forma ankiet i testów ma na celu pokazanie zdolności pracy pod presją czasu. Kolejnym etapem jest użycie specjalnej aparatury w badaniu. Najczęściej określane są wtedy mierniki szybkości reakcji, odporność na zmęczenie lub długość czasu reakcji na bodźce. Następnie przeprowadzany jest wywiad z wyspecjalizowanym psychologiem, który sprawdza, czy przyszły operator pojazdu nie będzie stanowił zagrożenia w miejscu pracy i czy podoła odpowiedzialności oraz działaniu stresu na danym stanowisku. Wszystkie te etapy kończą się jednym wspólnym podsumowaniem, które ostatecznie opiniuje o zdolności lub niezdolności do wykonywania konkretnego zawodu.

Czas i dokumenty

Przeważnie takie badania trwają od 40min do 1h. Na psychotesty należy zabrać ze sobą ważny dowód potwierdzający tożsamość oraz skierowanie na badania psychologiczne. W przypadku wad wzroku konieczne jest posiadanie soczewek lub okularów, a wad słuchu, aparat słuchowy. Zajmującymi się badaniami kierowców Poznań oferuje ponad 380 placówek. Tak bogata oferta pozwala na wybranie najbardziej pasującego miejsca do odbycia psychotestów.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − jedenaście =