Od pewnego czasu styl skandynawski z powodzeniem wdarł się do naszych wnętrz. Cały czas się rozwija i można go spotkać w kilku odsłonach. Skąd wynika jego popularność i na czym dokładnie polega? Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, żeby dobrać odpowiednie schody i drzwi do skandynawskiego wnętrza? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z północnej Europy. Jego cechą charakterystyczną jest wykorzystywanie prostych rozwiązań, opartych na naturalnych materiałach. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to dominują jasne kolory, głównie biel. W skandynawskich wnętrzach liczba wszelkich mebli ograniczona jest do niezbędnego minimum. Wszelkie aranżacje muszą być w pierwszej kolejności praktyczne i estetyczne.

Zadbaj o prostotę i minimalizm

Chcąc urządzić dom lub mieszkanie w stylu skandynawskim, należy postawić na prostotę i minimalizm. Przy wyborze drzwi ważne jest to, żeby pasowały kolorystycznie do pozostałych mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dobrym wyborem będą produkty zbliżone swoją barwą do jasnych i chłodnych odcieni drzew np. drzwi sosnowe producent oferuje produkty wykonane z najlepszych materiałów.
O minimalistycznej formie warto również pamiętać przy wyborze odpowiednich schodów. Tutaj również dobrze sprawdzą się produkty wykonane z drewna. Nie powinny zawierać żadnych zdobień czy wykończeń z innych materiałów. W przypadku schodów prowadzących na strych dobrym rozwiązaniem może być model https://www.4iq.com.pl/drewniane-schody-strychowe-termo-26-mm/68-drewniane-schody-strychowe-termo-120×70-cm-5902335854301.html.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − sześć =