Oprogramowanie o nazwie MacKeeper zrobiło swego czasu sporo zamieszania w świecie urządzeń firm Apple. Pierwotnie było opracowane jako program antywirusowy i nawet dobrze spełniało swoją rolę. Z czasem jednak zaczęły się pojawiać dziwne problemy. Smartfony i tablety znacznie spowolniły, uruchomienie dowolnej aplikacji zajmowało wieki. Znane są też przypadki zgłaszania przez urządzenie problemów z baterią, które nie ustępowały nawet po jej wymianie. Czy warto więc używać tego oprogramowania?

Antywirus tylko z nazwy?

Jeśli chodzi o skuteczność oprogramowania MacKeeper, to nie była ona uznawana za złą. Problemem najwidoczniej była słaba jakość samego kodu programu, który zajmował sporo zasobów, wykonywał mnóstwo niepotrzebnych operacji. W ten sposób spowalniał działanie urządzeń, a także znacznie skracał czas pracy na baterii. Pojawiały się też problemy ze skutecznym usuwaniem programu, zostawały po nim różne niechciane pliki, które potrafiły nada bruździć w systemie.

Czasy obecne

Pierwsza firma, która stworzyła oprogramowanie i wydawała do niego aktualizacje, odsprzedała w końcu udziały innemu przedsiębiorstwu. Na tym etapie system został dopracowany, nie działa już źle i potrafi całkiem skutecznie usuwać złośliwe programy. Niesmak jednak pozostał i wiele osób nie chce mieć już z tym antywirusem nic wspólnego. Jeśli zainstalowaliśmy gdzieś starą wersję i mamy problemy wydajnościowe, warto odwiedzić Apple Serwis Warszawa ma sporo takich punktów, gdzie pracownik będzie w stanie całkowicie odinstalować MacKeepera i wyczyścić pozostałości po nim. Możliwa jest też aktualizacja do najnowszej wersji, która nie ma już dawnych wad.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 11 =