Na co zwrócić uawgę wybierając komplet sztućców?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Idealne sztućce powinny być piękne, solidne i odporne na zarysowania. Dobrze gdyby można je było myć w zmywarce, a materiał użyty do produkcji był przyjazny alergikom. Dawniej  sztućce produkowano głównie z materiałów szlachetnych, dzisiaj mamy większy wybór.

Wyróżniamy komplety sztućców produkowane ze:

– srebra, posrebrzane  –  cechuje je piękny elegancki wygląd, są przyjazne dla osób uczulonych na nikiel. Nie można ich myć w zmywarce, cena takich sztućców jest wysoka.

-stali nierdzewnej 18/10 –  (zawierające 18% chromu i 10% niklu)  odporne na zarysowania, posiadają piękny połysk i można je myć w zmywarce. Nie polecane uczulonym na nikiel.

-stali nierdzewnej 18/0 – (nie zawierające niklu przez co łatwiej je zarysować) odporne na korozję , wytrzymałe. Mogą z nich korzystać osoby uczulone na nikiel.

-wysokiej jakości tworzyw sztucznych (wykorzystywane głównie w produkcji sztućców dla dzieci).

Jak wybrać komplet sztućców do swojego domu?

Przy przystąpieniu do kompletowania wymarzonego zestawu sztućców, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze ile kompletów potrzebujemy. Czy ma być to podstawowy zestaw tj. łyżka stołowa, nóż obiadowy, widelec obiadowy i łyżeczka do herbaty. Czy może piękny duży komplet zawierający dodatkowe elementy. Po drugie materiał z jakiego jest wykonany. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest też waga pojedynczego sztućca i to jak leży w dłoni. Ostatnią kwestia to sam wygląd, ważne aby wybrane komplety sztućców pasowały pod względem estetycznym do zastawy stołowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak na co dzień serwować dzieciom zdrowe posiłki?
Jak na co dzień serwować dzieciom zdrowe posiłki?
Nie można oczekiwać, że dzieci będą się regularnie zdrowo odżywiać, jeśli nie daje się im przykładu. Oprócz rzeczy oczywistych, takich […]
Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla?
Jeśli kochasz grillować, to jest czas, aby uzyskać jeden dla swojej kuchni. Istnieje tak wiele z nich dostępnych w rynkach, […]
Co wpływa na wyjątkowy charakter wesela?
Co wpływa na wyjątkowy charakter wesela?
Każda para przygotowująca się do własnego wesela chce, by wyglądało ono wyjątkowo. Każdy z nas ma też nieco inne wyobrażenia, […]