Na co zwrócić uawgę wybierając komplet sztućców?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Idealne sztućce powinny być piękne, solidne i odporne na zarysowania. Dobrze gdyby można je było myć w zmywarce, a materiał użyty do produkcji był przyjazny alergikom. Dawniej  sztućce produkowano głównie z materiałów szlachetnych, dzisiaj mamy większy wybór.

Wyróżniamy komplety sztućców produkowane ze:

– srebra, posrebrzane  –  cechuje je piękny elegancki wygląd, są przyjazne dla osób uczulonych na nikiel. Nie można ich myć w zmywarce, cena takich sztućców jest wysoka.

-stali nierdzewnej 18/10 –  (zawierające 18% chromu i 10% niklu)  odporne na zarysowania, posiadają piękny połysk i można je myć w zmywarce. Nie polecane uczulonym na nikiel.

-stali nierdzewnej 18/0 – (nie zawierające niklu przez co łatwiej je zarysować) odporne na korozję , wytrzymałe. Mogą z nich korzystać osoby uczulone na nikiel.

-wysokiej jakości tworzyw sztucznych (wykorzystywane głównie w produkcji sztućców dla dzieci).

Jak wybrać komplet sztućców do swojego domu?

Przy przystąpieniu do kompletowania wymarzonego zestawu sztućców, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze ile kompletów potrzebujemy. Czy ma być to podstawowy zestaw tj. łyżka stołowa, nóż obiadowy, widelec obiadowy i łyżeczka do herbaty. Czy może piękny duży komplet zawierający dodatkowe elementy. Po drugie materiał z jakiego jest wykonany. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest też waga pojedynczego sztućca i to jak leży w dłoni. Ostatnią kwestia to sam wygląd, ważne aby wybrane komplety sztućców pasowały pod względem estetycznym do zastawy stołowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wykonuje się makijaż permanentny?
Jak wykonuje się makijaż permanentny?
W ostatnich kilku latach ogromnym powodzeniem w salonach kosmetycznych cieszy się zabieg zwany makijażem permanentnym. Polega on na wprowadzeniu bezpośrednio […]
Akcesoria i pomoce niezbędne do szycia
Akcesoria i pomoce niezbędne do szycia
Chcąc rozpocząć przygodę z samodzielnym szyciem ubrań, powinniśmy wyposażyć się w mały niezbędnik domowego krawca. Poza niezbyt skomplikowaną maszyną przyda […]
Narzędzia dla majsterkowicza
Narzędzia dla majsterkowicza
W każdym domu powinny być podstawowe narzędzia umożliwiające chociażby wbicie gwoździa, aby zawiesić obrazek na ścianie. Jednak jeśli ktoś lubi […]