Kwas migdałowy – jakie ma zastosowanie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy jest naturalnie występującym kwasem alfa-hydroksy (AHA). Od lat stosowany jest w produktach do pielęgnacji skóry. Pozyskuje się go z gorzkich migdałów i innych źródeł. Kwasy alfa-hydroksylowe są powszechnymi składnikami produktów złuszczających, w tym środków oczyszczających, toników i peelingów. 

Jak działa kwas migdałowy?

Kwas migdałowy działa poprzez usuwanie zewnętrznej warstwy martwych komórek skóry, jednocześnie stymulując produkcję nowego kolagenu. Pomaga to zredukować drobne linie i zmarszczki, poprawiając jednocześnie wygląd blizn potrądzikowych i nierównomierny koloryt skóry.

Składnik ten można znaleźć w wielu produktach dostępnych bez recepty, ale jest on szczególnie popularny wśród produktów oferujących chemiczne złuszczanie.

Jest on stosowany w produktach do pielęgnacji skóry od ponad 40 lat i często stanowi alternatywę dla kwasu glikolowego, ponieważ może głębiej wnikać w skórę.

Dlaczego warto stosować kwas migdałowy?

Kwas migdałowy to łagodniejsza alternatywa dla kwasu glikolowego, innego kwasu AHA powszechnie stosowanego w produktach do pielęgnacji skóry. Kwas migdałowy nie wnika tak głęboko w skórę jak kwas glikolowy, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze lub z trądzikiem, ponieważ nie podrażnia powierzchni skóry. Posiada on również właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w usunięciu wyprysków szybciej niż inne kwasy AHA.

Jeśli chcesz kupić kwas migdałowy – Sesderma, to we wskazanym sklepie go dostaniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krawat na prezent – hit czy kit?
Krawat na prezent – hit czy kit?
Wybór odpowiedniego upominku nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli chce się trafić w gust osoby obdarowywanej. Krawat to dość popularny […]
Osocze bogatopłytkowe – Jak może Ci pomóc?
Osocze bogatopłytkowe – Jak może Ci pomóc?
Osocze bogatopłytkowe  (PRP) to rodzaj leczenia, który wykorzystuje płytki krwi do wspomagania leczenia urazów i schorzeń. Osocze bogatopłytkowe może być […]
Jaka biżuteria dla dziewczynki w wieku szkolnym?
Jaka biżuteria dla dziewczynki w wieku szkolnym?
Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo, bez względu na jej wiek. To samo tyczy się dziewczynek w wieku szkolnym, które […]