Kto jest odpowiedzialny za pomiar działki pod budowę domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Geodeta jest osobą odpowiedzialną za pomiar działki pod budowę domu. 

Jak to robią?

Geodeci wykorzystują szereg narzędzi i technik do pomiaru działki. Należą do nich tachimetry, które służą do określania odległości między punktami poprzez pomiar czasu, jaki zajmuje wiązka laserowa na przebycie drogi między nimi; lub urządzenia tranzytowe, które wykorzystują lustra do pomiaru kątów między dwoma punktami na ziemi.

Mogą oni również korzystać z technologii GPS, która polega na dokonywaniu odczytów z satelitów krążących wokół Ziemi, aby zarejestrować, gdzie znajdują się w danym momencie i gdzie byli od ostatniego odczytu (tzw. fix).

Tworzy plan

Gdy geodeta zbierze wszystkie dane, sporządzi plan pokazujący dokładnie, gdzie takie rzeczy jak drogi, budynki czy mosty powinny być umieszczone, aby pasowały do lokalnych przepisów planowania i innych istotnych kryteriów, takich jak bezpieczeństwo i kwestie prywatności dla pobliskich mieszkańców.

Geodeci wykorzystują trygonometrię do obliczania odległości i kątów między punktami na ziemi. Wykorzystują również swoją wiedzę z zakresu matematyki, geometrii, fizyki i astronomii, aby określić dokładne położenie elementów na powierzchni ziemi.

Typ pracy

Geodeci mogą pracować dla firm budowlanych, gmin lub agencji rządowych, które muszą rozwijać ziemię lub planować systemy transportowe. Mogą również pracować jako konsultanci pracujący na własny rachunek, którzy świadczą usługi geodezyjne dla klientów prywatnych, takich jak deweloperzy lub architekci.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to geodezja Tarnów, jest miastem gdzie siedziby ma wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Eleganckie i wygodne buty do pracy
Eleganckie i wygodne buty do pracy
Praca zawodowa wymaga od kobiety noszenia odpowiedniego stroju, dostosowanego zarówno do charakteru zajęcia, jak i pory roku. Ogromne znaczenie mają […]
Hartowanie indukcyjne – na czym polega?
Hartowanie indukcyjne – na czym polega?
W toku procesów wytwórczych w wielu wypadkach konieczne jest utwardzenie przedmiotów, wykonanych ze stali lub stopów innych metali. Pomaga w […]
Wybór kredytu gotówkowego – czym się kierować?
Wybór kredytu gotówkowego – czym się kierować?
Osoby potrzebujące pieniędzy na remont domu, zakup auta czy wyjazd na wakacje mogą zawsze zwrócić się do instytucji bankowej z […]