Dlaczego warto zainwestować w linoleum do swojego mieszkania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Linoleum to rodzaj wykładziny wykonany z polichlorku winylu. Były one popularne przede wszystkim  kilkadziesiąt lat temu, ale obecnie również wracają do łask i są coraz częściej stosowanym elementem w wystroju wnętrz. Dobrze jest więc poznać zalety takiego rozwiązania i dowiedzieć się, dlaczego warto zastosować linoleum także w swoim domu lub mieszkaniu.

Zalety wykładzin typu linoleum

Materiał, z którego wykonywana jest wykładzina linoleum jest przede wszystkim niezwykle trwały. Bez problemu wytrzyma na podłodze nawet kilka lat. Jednocześnie linoleum jest stosunkowo tanim rozwiązaniem na wykończenie podłogi. Dodatkową zaletą jest także fakt, że taka wykładzina jest doskonałym izolatorem, dlatego można położyć je bezpośrednio na wylewce oraz w pomieszczeniach o słabej izolacji. Wierzchnia jego warstwa jest ciepła oraz przyjemna w dotyku, dzięki czemu można po niej chodzić nawet gołymi stopami.

Linoleum ma właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciąga cząsteczek kurzu. Dzięki temu świetnie nadaje się do pokoju osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Jednocześnie stwarza środowisko, które nie sprzyja rozwojowi bakterii, ani innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Niewątpliwą zaletą stosowania linoleum na podłogach jest łatwość w ich czyszczeniu. Wystarczy je dokładnie odkurzyć oraz zmyć wodą z dodatkiem specjalnego środka. Jest także bezpieczne dla domowników, ponieważ nawet jeśli jest mokre to nie jest śliskie, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko poślizgnięcia się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Znaki poziome – co oznaczają i jak pomagają kierowcom?
Znaki poziome – co oznaczają i jak pomagają kierowcom?
Poziome znaki drogowe, podobnie jak pionowe, są równie istotne dla kierowców i ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie orientacji na drodze. […]
Kominek w domu – jakie ma zalety?
Kominek w domu – jakie ma zalety?
Kominki są duszą domu. Potrafią nadać wnętrzu domu staroświecki urok, uczynić je przytulnym i komfortowym. Nie każdy jednak wie, że […]
Stylowe i użyteczne – jakie meble w stylu antycznym warto mieć w domu?
Stylowe i użyteczne – jakie meble w stylu antycznym warto mieć w domu?
Moda na ekologię sprawiła, że coraz więcej ludzi sięga po antyki. Nie ma co się dziwić takiemu trendowi. Stolarka z […]