Salon to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu, bowiem nie tylko sami z niego korzystamy, ale zapraszamy tam także gości oraz rodzinę. W praktyce okazuje się, że nawet w nowoczesnych wnętrzach, w tym właśnie pokoju bardzo mocno nawiązuje się do klasyki. W jaki sposób można osiągnąć taki efekt?

Praktyczność

Zagospodarowanie tego fragmentu wnętrza opiera się na tym, by nie umieścić w nim zbyt wielu elementów i jednocześnie zachować maksymalną funkcjonalność. Z tego względu doskonale sprawdzają się meble SOFART, które zajmują mniej miejsca na co dzień, lecz pozostają w obwodzie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Doskonale sprawdzają się zatem rozkładane narożniki (np. takie jak te https://sofart.pl/narozniki/rozkladane/), a także pufy, które można odstawić pod stół lub pod ścianę i sięgnąć po nie w odpowiedniej chwili. Nieodzownym elementem klasycznego salonu jest drewniany i solidny stół oraz komoda, w której można przechować obrusy czy zastawę lub też pamiątki rodzinne. Uzupełnieniem są mniejsze meble takie jak regalik pod telewizor, stolik kawowy oraz półki z książkami.

Dodatki i dekoracje

W pomieszczeniu dziennym urządzonym w tym stylu należy zadbać o równowagę i elegancję, której będzie jednak towarzyszyła względna prostota. Klasyka nie lubi bowiem nadmiernego przepychu, stąd liczba dekoracji musi być wyważona. Nie może zabraknąć paru obrazów oraz staromodnego zegara – może być wiszący lub stojący. Należy również pamiętać o kolorystyce, której podstawą będą ciepłe barwy, nadające pomieszczeniu przytulności i czyniące go sercem oraz duszą całego domu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =