Czym są rolety podtynkowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie system rolet bardzo się rozwinął i do wyboru mamy wiele różnych modeli. Rolety przede wszystkim pomagają nam chronić budynek przed działaniem czynników klimatycznych, a także zapewniają odpowiednią temperaturę wewnątrz wszystkich pomieszczeń firmy lub domu. Pomagają unikać zbędnego hałasu dobiegającego z ulicy, a także są antywłamaniowe.

Na rynku mamy dostępnych wiele różnych modeli i często klienci kupujący pierwszy raz rolety mogą mieć problem z odpowiednim wyborem. Mamy bowiem rolety nadstawne, natynkowe oraz podtynkowe.

Który rodzaj rolety wybrać?

Najczęściej klienci decydują się na wybór rolet natynkowych, który nie muszą być uwzględniane w projekcie domu. Ich montaż może odbyć się w dowolnym momencie, a skrzynka rolety montowana jest na murze. Żeby wszystko pięknie i ładnie wyglądało, skrzynki dostępne są w różnych kolorach oraz w różnych wymiarach i kształtach.

Rolety podtynkowe montowane są najczęściej wewnętrzne nadproża. Musimy więc zaplanować ich instalacje jeszcze na etapie powstawania projektu domu. Stanowią one również elementy elewacji i są praktycznie całkowicie niewidoczne, ponieważ wkomponowane są w budynek mieszkalny lub firmowy. Dodatkowo pomagają one ograniczać straty ciepła, co przekłada się na oszczędności zwłaszcza zimą. Z kolei latem pomagają utrzymywać optymalną temperaturę w pomieszczeniach.

Trzecim rodzajem rolet są te nadstawne, które najczęściej montowane są na oknie a później wraz z oknem umieszczone we wnęce okiennej. Są one podobne do rolet podtynkowych i podobnie jak tam pokrywa znajduje się w dolnej części kasety. Rozwiązanie to pomaga zachować termoizolacyjność, a także zabezpiecza przed włamaniami.

Duży wybór rolet i żaluzji znajdziesz np. w sklepie Magdalena24 – sprawdź przykładową ofertę: “drewniane żaluzje”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie cechy powinno spełniać łóżko dla dziecka?
Jakie cechy powinno spełniać łóżko dla dziecka?
Nowoczesne meble oferowane są przez producentów różnią się między sobą wzornictwem, co pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Do każdego wnętrza, […]
W jaki sposób uporządkować zabawki swojego dziecka?
W jaki sposób uporządkować zabawki swojego dziecka?
Kosze na zabawki to świetny sposób na zorganizowanie zabawek i uchronienie ich przed zgubieniem. Są one dostępne we wszystkich kształtach, […]
Jakie witaminy wybrać dla dziecka?
Jakie witaminy wybrać dla dziecka?
Każde dziecko w czasie swojego rozwoju potrzebuje odpowiedniej diety, a w niej właściwych witamin i minerałów, aby mogło rosnąć w […]