Czym są rolety podtynkowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie system rolet bardzo się rozwinął i do wyboru mamy wiele różnych modeli. Rolety przede wszystkim pomagają nam chronić budynek przed działaniem czynników klimatycznych, a także zapewniają odpowiednią temperaturę wewnątrz wszystkich pomieszczeń firmy lub domu. Pomagają unikać zbędnego hałasu dobiegającego z ulicy, a także są antywłamaniowe.

Na rynku mamy dostępnych wiele różnych modeli i często klienci kupujący pierwszy raz rolety mogą mieć problem z odpowiednim wyborem. Mamy bowiem rolety nadstawne, natynkowe oraz podtynkowe.

Który rodzaj rolety wybrać?

Najczęściej klienci decydują się na wybór rolet natynkowych, który nie muszą być uwzględniane w projekcie domu. Ich montaż może odbyć się w dowolnym momencie, a skrzynka rolety montowana jest na murze. Żeby wszystko pięknie i ładnie wyglądało, skrzynki dostępne są w różnych kolorach oraz w różnych wymiarach i kształtach.

Rolety podtynkowe montowane są najczęściej wewnętrzne nadproża. Musimy więc zaplanować ich instalacje jeszcze na etapie powstawania projektu domu. Stanowią one również elementy elewacji i są praktycznie całkowicie niewidoczne, ponieważ wkomponowane są w budynek mieszkalny lub firmowy. Dodatkowo pomagają one ograniczać straty ciepła, co przekłada się na oszczędności zwłaszcza zimą. Z kolei latem pomagają utrzymywać optymalną temperaturę w pomieszczeniach.

Trzecim rodzajem rolet są te nadstawne, które najczęściej montowane są na oknie a później wraz z oknem umieszczone we wnęce okiennej. Są one podobne do rolet podtynkowych i podobnie jak tam pokrywa znajduje się w dolnej części kasety. Rozwiązanie to pomaga zachować termoizolacyjność, a także zabezpiecza przed włamaniami.

Duży wybór rolet i żaluzji znajdziesz np. w sklepie Magdalena24 – sprawdź przykładową ofertę: “drewniane żaluzje”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Schody do nowego domu – na jaki rodzaj warto się zdecydować?
Schody do nowego domu – na jaki rodzaj warto się zdecydować?
Budowa własnego domu jednorodzinnego to zawsze ogromne przeżycie. Skupiamy się na tym z jakich materiałów ma być zbudowany, jak go […]
Jak sprawdzić biuro nieruchomości?
Jak sprawdzić biuro nieruchomości?
W poszukiwaniu rzetelnego biura nieruchomości, które przyspieszy planowaną sprzedaż mieszkania, domu czy budynku firmowego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych […]
W czym biegać?
W czym biegać?
Bieganie wciąż pozostaje jedną z najchętniej wybieranych aktywności. Pozwala poprawić kondycję i ogólny stan swojego zdrowia, a jednocześnie nie wymaga […]