Każde dziecko w czasie swojego rozwoju potrzebuje odpowiedniej diety, a w niej właściwych witamin i minerałów, aby mogło rosnąć w pełni zdrowe. Witaminy dla dziecka muszą być jednak starannie dobrane, w odpowiednich ilościach, tak aby nie brakowało im tych podstawowych, które odpowiadają za ich prawidłowe funkcjonowanie.

Prawidłowy wybór witamin

Przede wszystkim na samym początku trzeba zacząć od właściwie zbilansowanej diety. To ona zapewni prawidłową podaż, odpowiednich witamin. Tak więc urozmaicona dieta, powinna być bogata w warzywa, produkty pełnoziarniste, nabiał, mięso i ryby. Są to właśnie produkty, które zawierają witaminy potrzebne dziecku. Jeżeli zaś chcemy mówić o konkretnych witaminach oraz preparatach, suplementach i ziołach, które je zawierają, to trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim trzeba nabywać je w specjalizujących się w tym sklepach, aptekach i drogeriach, takich jak zioła sklep Provitax. Witaminy powinny posiadać akceptację i pozytywną opinię uprawnionych instytucji zdrowia, a także nie przekraczać stu procentowej dziennej dawki spożycia. Co za tym idzie powinny więc to być preparaty z witaminami wyprodukowane konkretnie dla dzieci i zawierać:

– Witaminę A, która wzmacnia układ odpornościowy.
– Witaminę B1, która wspomaga układ nerwowy, a po części także krwionośny.
– Witaminy B6 oraz B12, które to czynnie uczestniczącą w syntezie m.in. hormonów, enzymów i hemoglobiny, a dzięki nim dojrzewają także czerwone krwinki.
– Witaminę C, pomagającą w przyswajaniu żelaza
– Witaminę D, odpowiedzialną za mocne kości i zdrowe zęby, a także Witaminę E, chroniącą komórki organizmu przed uszkodzeniem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =