Reumatyzm to określenie bardzo szerokiej grupy schorzeń związanych ze zmianami w tkance łącznej. Objawia się przewlekłymi, nawracającymi bólami i kojarzony jest głównie z podeszłym wiekiem, musimy sobie jednak zdawać sprawę, że dotyka również osoby młode. Jest to niestety choroba nieuleczalna, na szczęście dzisiejsza medycyna daje nam coraz więcej możliwości łagodzenia symptomów tej dolegliwości.

Jedną z metod jest wykorzystanie działania pola magnetycznego, którego mechanizm nie jest do końca wyjaśniony, jednak pomaga w ograniczeniu bólu, przyspiesza regenerację tkanek i działa przeciwzapalnie. Na rynku jest wiele produktów wykorzystujących to zjawisko w celach leczniczych. Do wyboru mamy między innymi materac magnetyczny ceny w tym przypadku zaczynają się od 200 zł. Zważając na fakt, że może posłużyć nam przez dłuższy czas, nie jest to wygórowana kwota.

Inne produkty wykorzystujące lecznicze działanie pola magnetycznego

Poza wcześniej wspomnianymi materacami producenci mogą zaoferować nam szeroką gamę produktów, które wspomogą nas w walce z reumatyzmem. W zależności od lokalizacji ogniska zapalnego bólu mamy do wyboru poduszki, skarpety kompresy lub opaski na nogi takie jak https://butterfly-mag.com/pl/p/Magnetyczna-opaska-na-kolano-zapinana-na-rzepy/84. Wyroby te doskonale sprawdzą się również w przypadku osób dochodzących do siebie po złamaniach. Pole magnetyczne wytwarzane np. przez specjalistyczny stabilizator barku wpłynie pozytywnie na struktury błon komórkowych oraz podziała na kolagen i keratynę, wzmagając odbudowę kości, jak i ruch komórek.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × pięć =