Jaki wystrój sprawdzi się w pokoju dziennym? Funkcjonalny salon to miejsce, o którym marzą wszyscy. Projektowanie salonu wymaga odpowiedniego skupienia, aby mieć pewność, że będzie to nie tylko pomieszczenie funkcjonalne, wygodne, komfortowe, ale także elegancko zaaranżowane.

Strefa wypoczynkowa w salonie

Jednym z elementów obowiązkowych w pokoju dziennym są narożniki/sofy tapicerowane. Przykładowe produkty, które można ustawić w salonie znaleźć można pod następującym adresem https://meblem4.pl/. Zanim jednak ktokolwiek dokona zakupu, musi pamiętać o jednej, bardzo ważnej zasadzie.

Strefa wypoczynkowa w salonie nie może znajdować się na środku szlaku komunikacyjnego. Należy tu uwzględnić przejście od wejścia do salonu, aż do wyjścia na taras, balkon. Całość musi zostać zaplanowana w ten sposób, aby można było swobodnie przemieszczać się w obydwie strony, ale z pominięciem kącika telewizyjnego. Nawet w małych salonach ze spokojem uda się wytyczyć tego typu ścieżki.

Dobre oświetlenie

W pokoju dziennym ważne jest również oświetlenie – dzienne oraz sztuczne. Duże, przestronne okna zapewnią dostęp do światła dziennego. Nie można zapomnieć również o prawidłowo dobranych lampach, które należy umieścić pod sklepieniem. Przynajmniej jedna główna lampa oraz kilka mniejszych (np. kinkiety), które pomogą zaoszczędzić na prądzie, jeżeli tak wielka ilość światła nie będzie potrzebna wieczorami. Jeżeli ktoś rezygnuje z kinkietów, czy też oświetlenia punktowego, może zdecydować się na dużą lampę stojącą, którą umiejscowi się w kącie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − jeden =