Rodzaj paliwa, którego używasz do ogrzewania może wpłynąć na Twój rachunek za energię. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego domu.

Gaz ziemny

Gaz ziemny jest tańszy niż inne formy ogrzewania i wytwarza mniej gazów cieplarnianych. Jest również łatwo dostępny, więc nie trzeba go magazynować, jak w przypadku oleju czy propanu.

Olej

Olej spala się czysto i ma długi okres przydatności, co czyni go idealnym wyborem do ogrzewania mniejszych pomieszczeń, takich jak mieszkania lub domy z małymi piwnicami. Jest jednak droższy niż gaz ziemny i trudniej go znaleźć w niektórych rejonach kraju.

Propan

Propan jest nieco czystszy niż olej, ale nadal wytwarza gazy cieplarniane podczas spalania. Zbiorniki z propanem muszą być uzupełniane co rok lub dwa, w zależności od sposobu użytkowania i lokalizacji – co zwiększa koszty eksploatacji tego typu źródła ciepła w porównaniu z innymi paliwami, które nie wymagają tak częstego uzupełniania (jak np. gaz ziemny). Ponadto propan musi być przechowywany na zewnątrz domu – co oznacza dodatkowe koszty utrzymania, jeśli w Twojej okolicy występują obfite opady śniegu w miesiącach zimowych (zbiorniki na propan najprawdopodobniej nie są zaprojektowane tak, aby wytrzymać duży ciężar).

Ekogroszek

Powodem, dla którego ludzie wolą ekogroszek od innych rodzajów paliwa jest to, że są one zasobem odnawialnym. Oznacza to, że nie musimy się martwić, że zabraknie ich w przyszłości, jak w przypadku paliw kopalnych. Wytwarzają one również mniej zanieczyszczeń w porównaniu z innymi rodzajami paliw. Dzięki temu są bardziej przyjazne dla środowiska, a także bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Jeśli chcesz zakupić ekogroszek Strzelce Opolskie dysponują składami opału godnymi polecenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 4 =