W ostatnich kilku latach ogromnym powodzeniem w salonach kosmetycznych cieszy się zabieg zwany makijażem permanentnym. Polega on na wprowadzeniu bezpośrednio pod skórę specjalnego barwnika za pomocą przyrządu przypominającego sprzęt do tatuowania. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku barwnik jest podawany znacznie płycej, a stosowane specyfiki mają pochodzenie wyłącznie naturalne i nie wywołują alergii. Panie najczęściej decydują się na makijaż permanentny oczu, choć robi się go również na ustach i innych częściach ciała.

Procedura zabiegu w kilku krokach

Makijaż permanentny jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, które pragną w subtelny sposób zaakcentować rysy twarzy, optycznie powiększyć małe usta albo wyostrzyć brwi. Jest to również alternatywa dla pań uczulonych na kolorowe kosmetyki, noszących okulary lub soczewki oraz starszych, które nie mają po prostu sił na samodzielne wykonywanie makijażu. Sam zabieg rozpoczyna się od wyboru barwnika – jego odcień zależy w największej mierze od koloru włosów i oczu, a także ogólnego typu urody.

Następnie lingeristka rysuje naturalną kredką brwi, usta albo kreski, tak aby klientka zobaczyła, jaki rezultat zostanie osiągnięty po wykonaniu całej procedury. W dalszej kolejności są podejmowane czynności uzależnione od miejsca na twarzy. W przypadku ust zazwyczaj makijażystka ogranicza się do ich rozświetlenia ponad konturem i wycieniowania (dla zachowania naturalnego efektu). W niektórych przypadkach konieczne jest też całkowite wypełnienie (jeśli np. chcemy zminimalizować nierówności pigmentacyjne).

Z kolei oczy wymagają wykonania górnych i dolnych kresek na powiekach. Skutecznie pogrubiają one rzęsy, podkreślając jednocześnie kształt oka. Brwi natomiast są zagęszczane, cieniowane lub dorysowywane. Jeśli chodzi o makijaż permanentny Poznań jest miastem, gdzie wykonamy go stosunkowo tanio, ale profesjonalnie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − 4 =