Damska biżuteria jest dopełnieniem stroju, dodającym elegancji i stylu, a także wspaniałą ozdobą. Odpowiednio dobrana może sprawić, że kreacja będzie oryginalna i niepowtarzalna. Powinna też wyrażać charakter osoby, która ją nosi. Najbardziej pożądana jest ekskluzywna biżuteria damska, która zwraca uwagę niezwykłą starannością wykonania i wysoką jakością elementów.

Ogólne zasady doboru 

Ważną zasadą, którą należy kierować się podczas doboru biżuterii jest: „im mniej tym lepiej”. Nie może ona przytłaczać ogólnego wizerunku kobiety, bo zbyt duża ilość ozdób sprawia wrażenie chaosu i przeładowania. Warto wybrać jeden dominujący, rzucający się w oczy element, jak na przykład broszkę, lub wisior, a do tego dopasować pozostałe precjoza w delikatnej, mniejszej formie. Długie, duże kolczyki nie będą elegancko wyglądały w towarzystwie okazałego naszyjnika. Powyższa zasada dotyczy też ozdób rąk, więc gdy kobieta założy piękny, ogromny pierścionek, to powinna zrezygnować z bransoletki lub wybrać taką minimalistyczną. 

Biżuteria zakładana na przyjęcia 

Dobór ozdób zależy także od rodzaju przyjęcia, na jakie wybiera się kobieta. Na wyjście w czasie letnim, w dzień sukienka, jak i dopasowane do niej precjoza powinny być proste i raczej skromne. Można je skomponować w zależności  od rodzaju dekoltu, albo też kształtu twarzy, czy koloru oczu. Natomiast na przyjęcie wieczorne bardziej pożądana jest biżuteria błyszcząca, zwracająca uwagę, jak również kolorystycznie kontrastująca z kreacją. W tym przypadku należy ciągle pamiętać o umiarze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 − jeden =