Oprócz części wielkogabarytowych do tworzenia konstrukcji potrzebne są również różnego rodzaju elementy łączne, często niedużych rozmiarów. Ich wielkość nie oznacza jednak że są mało ważne. Wręcz przeciwnie, stanowią bardzo istotny segment wyposażenia, niezbędnego do zapewniania stabilności i trwałości każdej instalacji. Co to za elementy i jak je rozróżniać?

Elementy konstrukcyjne w przemyśle

Głównym sortem tych produktów są śruby, które można podzielić na wiele rodzajów. Odróżnia się je przede wszystkim ze względu na rozmiar, a także kształt gwintu. Stąd możemy się spotkać ze śrubami trójkątnymi, okrągłymi, a także trapezowymi. Ciekawym typem są też popularne śruby imbusowe oferowane na https://www.kristal.net.pl/produkty/sruby-imbusowe-ampulowe/45, cechujące się szeroką funkcjonalnością oraz dużą wytrzymałością. Dobierając śruby możemy spotkać się także z podziałem na klasy wytrzymałości. Jest to specjalny sposób znakowania, który pozwala określić właściwości mechaniczne stali, z której została wykonana każda śruba. Składają się na nią dwa parametry, minimalna wytrzymałość na rozciąganie oraz granica plastyczności.

Oprócz śrub możemy spotkać się z innymi detalami łączeniowymi, takimi jak nakrętki, które mają za zadanie zapewnić szczelność i dodatkowo wzmocnić połączenia. Je również możemy podzielić rozmiarami, a także kształtem. Są to przykładowo nakrętki czworokątne, sześciokątne, kołnierzowe, otworowe, rowkowe, czy skrzydełkowe. Każde z nich służą do nieco innych zastosowań, ale ich głównym celem jest skuteczne tworzenie trwałych konstrukcji. Dostępne są one na https://www.kristal.net.pl/produkty/nakretki-kolnierzowe/99.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − dwa =