Jak kreatywnie spędzić czas, przebywając w domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jesteś w domu przez cały dzień, może być trudno znaleźć rzeczy do zrobienia, które nie obejmują Netflixa i wielogodzinnego serialu. Wiele osób tak ma – masz dość siedzenia w swoim mieszkaniu, nie robiąc nic i potrzebujesz czegoś produktywnego do zrobienia.

Oto pięć działań, które warto wypróbować w wolnym czasie, na przekór rutynie:

Zrób projekt DIY

Nawet jeśli to tylko zrobienie nadruku, dekorowanie słoika lub malowanie paznokci, crafting jest zawsze zabawny. Jeśli masz doświadczenie z szyciem lub dzierganiem, możesz nawet zrobić prezenty dla przyjaciół i członków rodziny – lub siebie!

Rozpocznij dziennik

Dziennikarstwo jest niesamowitym sposobem na wyrażenie siebie i przepracowanie wszelkich emocji, które trapią cię w danej chwili (nawet jeśli te uczucia nie są widoczne). Daje również możliwość zastanowienia się nad tym, co wydarzyło się w ciągu każdego dnia, dzięki czemu, gdy spojrzymy na nie później, możemy zobaczyć, jak daleko zaszliśmy od tego czasu. Na dodatek jest to terapeutyczne, ponieważ utrzymuje nas w skupieniu na pozytywnych rzeczach dziejących się w naszym życiu.

Układaj puzzle

Jednym ze sposobów na spędzenie czasu są puzzle obrazy, postacie z filmów czy bajek, krajobrazy – tematyka ich jest niezliczona. Nie ma znaczenia, czy są to puzzle, czy wyszukiwanie słów – puzzle są świetnym sposobem na utrzymanie mózgu w stanie zaangażowania i aktywności. Układanie puzzli to także świetna zabawa dla rodzin i przyjaciół, którzy mogą się nimi wspólnie zająć. Jeśli masz w domu dzieci, zaangażuj je w pomoc przy układaniu puzzli lub każ im zrobić własne!

Czytaj książki

Załóż kartę biblioteczną i zacznij regularnie odwiedzać lokalną bibliotekę. Nadal będziesz mógł cieszyć się korzyściami płynącymi z czytania, ale także będziesz mógł wypróbować nowych autorów i gatunki, odkrywać nowe światy i pomysły, a nawet podnieść stare ulubione książki, które siedziały na twojej półce od lat (ale których możesz nie mieć czasu przeczytać w swoim normalnym, napiętym harmonogramie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zabawki przydadzą się dziecku?
Jakie zabawki przydadzą się dziecku?
Najmłodsze latorośle nie mają jeszcze zainteresowań podyktowanych płcią, toteż zarówno chłopcy, jak i dziewczynki będą bawić się podobnymi drobiazgami. Na […]
Jakie zalety ma kupno mieszkania z licytacji komorniczej?
Jakie zalety ma kupno mieszkania z licytacji komorniczej?
Licytacje komornicze to jeden ze sposobów nabywania nieruchomości, który powszechnie jest uznawany za obarczony sporym ryzykiem. Mimo to w ostatnich […]
Muzyka jako ważny element każdego wesela i imprezy
Muzyka jako ważny element każdego wesela i imprezy
W dzisiejszym świecie rola muzyki szybko się zmienia. Nie jest już tylko elementem ceremonii i imprez okolicznościowych, ale stała się […]