Osoby uprawiające rozmaite sporty wodne (np. pływanie, surfing, wakeboarding, windsurfing) często robią to w niesprzyjających warunkach pogodowych. W takiej sytuacji niezbędne jest posiadanie specjalnej pianki neoprenowej, która pomaga utrzymać właściwą temperaturę ciała, a dodatkowo wyraźnie zwiększa wyporność w wodzie. Dzięki niej do minimum zostaje ograniczone ryzyko groźnej dla zdrowia hipotermii. Wysokiej jakości pianki dla kobiet i mężczyzn posiada w swojej ofercie sklep online: https://makanisurfshop.com/.

Kilka różnych modeli

Pianka przeznaczona do pływania jest wykonana z neoprenu, czyli syntetycznej gumy charakteryzującej się wysoką elastycznością oraz dobrymi właściwościami izolacyjnymi. W znacznym stopniu zmniejsza ona utratę ciepła, a jednocześnie zapewnia użytkownikowi optymalną swobodę ruchów. Wyróżniamy trzy główne rodzaje pianek – suche, półsuche i mokre. Te pierwsze są wybierane przede wszystkim przez osoby pływające w wodach zimnych i poza sezonem letnim, ponieważ znakomicie izolują ciało w temperaturach zbliżonych do 0 stopni Celsjusza. Zakłada się je zawsze na bieliznę termoaktywną. Z kolei wersje półsuche są wprost idealne na okres wakacyjny i wczesnojesienny – szczególnie dla windsurferów i wakeboarderów. Wynika to z faktu, że łączą w sobie dobrą ochronę termiczną z ponadprzeciętnie wysokim komfortem użytkowania. W większości posiadają poprzeczny zamek.

Kombinezony mokre natomiast sprawdzają się głównie podczas upałów, bo zabezpieczają skórę przed słońcem i dużą różnicą temperatur pomiędzy wodą a powietrzem. Mają przeważnie grubość około 2 mm i są dostępne z długimi, krótkimi bądź doczepianymi rękawami. Przy wyborze pianki istotne znaczenie ma również rozmiar, który musi być perfekcyjnie dopasowany do ciała. Zbyt luźny strój spowoduje zwiększony przepływ wody, a zbyt ciasny będzie skutkował nadmiernym uciskiem klatki piersiowej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 7 =