W większości przypadków za sprzątanie we wspólnotach mieszkaniowych odpowiada ekipa sprzątająca. Mieszkańcy nie mają więc możliwości samodzielnego sprzątania. Z drugiej strony, jeśli mieszkaniec chce sam posprzątać swoje mieszkanie i ma odkurzacz, to może to zrobić. Nie powinien jednak używać żadnych środków chemicznych i detergentów, aby nie doszło do uszkodzenia wnętrza budynku i jego infrastruktury.

Oprócz tego istnieją również wspólnoty, w których wszystkie mieszkania posiadają własny sprzęt do sprzątania, a mieszkańcy sami dbają o czystość.

Sprzątaczki

We wspólnotach, które mają sprzątaczki, które przychodzą regularnie sprzątać wszystkie mieszkania, mieszkańcy mają mniej pracy na głowie niż w tych, w których muszą wszystko robić sami. W tych wspólnotach zwykle można się z nimi umówić w razie potrzeby (w porozumieniu z innymi mieszkańcami) lub można się z nimi skontaktować telefonicznie, jeśli nie ma czasu na spotkanie. 

Ekipa sprzątająca

W niektórych wspólnotach są ekipy sprzątające, które przychodzą regularnie i czyszczą wszystkie mieszkania. Mieszkańcy nie muszą się o to martwić i mogą po prostu cieszyć się wolnym czasem. Jest to wielka korzyść, zwłaszcza dla osób, które mają dzieci lub inne obowiązki, które nie pozwalają im na sprzątanie w domu. We wspólnotach, w których istnieją ekipy sprzątające, mieszkańcy zwykle uiszczają opłatę za tę usługę. Jeśli chcesz spędzać więcej czasu w domu niż we wspólnocie, to zdecydowanie warto poszukać takiej wspólnoty, która korzysta z sprzątanie osiedli Warszawa to miasto, w którym jest dużo takich wspólnot.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =