Posiadanie kawalerki to nie powód do rozpaczy, a do radości. Takie mieszkania są coraz bardziej popularne, a nawet modne. To, jak będziemy się w nich czuć zależy od tego, jakie meble dobierzemy. Przedmioty do małych pomieszczeń same w sobie nie powinny być zbyt duże. Laptop zamiast komputera stacjonarnego, czy niewielki monitor, który będzie służył także jako odbiornik TV to naturalne wybory. Są też inne sprytne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce. Dobrym patentem jest na przykład łóżko powieszone na ścianie.

Jeśli zaś już pozwalamy sobie na kanapę, to powinna być ona raczej mniejszych rozmiarów. Być może lepiej będzie, gdy poszukamy informacji o tym, który producent foteli produkuje siedziska zgodne z wymiarami naszego lokum. Jeżeli nie przyjmujemy zbyt często znajomych, to wystarczy nam kilka krzeseł z obiciami, by było wygodnie. Możemy też zainwestować w fotele rozkładane, które będą jednocześnie miejscem do siedzenia oraz spania. Wtedy też wkładamy pościel do wewnętrznej skrzyni, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kanap.

Funkcjonalna kuchnia

W kawalerkach kuchnia zazwyczaj jest połączona z pokojem dziennym. By wygospodarować nieco więcej przestrzeni, warto zrezygnować ze stołu. Posiłek spożywać można przy blacie kuchennym. Pomocny będzie w tym hoker, czyli wysoki stołek barowy. Kiedyś tego typu krzesła wykorzystywane były tylko w restauracjach i dyskotekach. Dzisiaj coraz chętniej stosowane w domach. Pozwalają zyskać wiele miejsca, a do tego są bardzo stylowe.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =