Dodatki do ubioru to kropka nad i w każdej męskiej stylizacji. Potrafią sprawić, że nawet nieciekawy ubiór nabierze niezwykłego charakteru i szyku, od którego nie sposób oderwać oczu. Dlatego w każdej męskiej szafie powinny znaleźć się odpowiednie akcesoria.

Szczypta elegancji nikomu nie zaszkodzi

Krawat w męskiej garderobie to podstawa, nawet jeśli nasz codzienny styl jest swobodny. Krawaty dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach, wzorach, materiałach i stylach. Wybierając odpowiedni dla siebie, warto postawić na klasyczne barwy, które będą pasowały do wielu stylizacji. Szukając alternatywy dla krawata, nie możemy zapomnieć o wiązanej muszce. Muchy zyskują na popularności, a to za sprawą swojego nietuzinkowego charakteru. Te formalne dodają męskiemu ubiorowi elegancji w stylu retro, a w wersji bardziej casualowej czy żartobliwej świetnie przełamują konwencję.

Szukając czegoś bardziej nieoczywistego, warto przyjrzeć się wpince do butonierki. Ten mały dodatek jest niezwykle stylowy, więc lepiej go nie ignorować. Podobnie z poszetką, czyli ozdobną chustą w kształcie kwadratu, którą wkłada się do zewnętrznej kieszeni marynarki. Jej kolor powinien nawiązywać do muszki lub krawata w taki sposób, by oba dodatki się uzupełniały. Skórzany pasek do spodni to kolejny element męskiej garderoby, bez którego ani rusz. Dobrej jakości pasek będzie nie tylko świetnie uzupełniał strój, ale także spełniał swoją funkcję przez lata.

Na koniec kilka słów o skarpetach, dodatku zwykle niedocenianym, który potrafi dopełnić lub przekreślić idealną stylizację. W ich wypadku należy pamiętać o dwóch rzeczach:

– w eleganckich stylizacjach skarpety nie powinny odsłaniać łydki,

– ich kolor powinien być taki sam lub nieco ciemniejszy co spodnie.

Nutki ekstrawagancji mogą nadać skarpety kolorowe lub we wzory, dobrane do marynarki, muchy czy krawata.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 15 =