W ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania oświetleniem energooszczędnym, do którego zaliczają się tzw. halogeny. Produkty te dostępne są w różnych wersjach i mocach, można je montować zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Czym charakteryzują się halogeny?

Popularność halogenów wynika przede wszystkim z tego, że bez problemu można kupić produkty o różnej mocy i kształcie, z zasilaniem niskonapięciowym (12V) oraz sieciowym (230V). W zależności od potrzeb można wybrać model z trzonkiem klasycznym lub dostosowanym do nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, np. oprawek podsufitowych. Ich duży wybór oferuje każdy dobry sklep z żarówkami Warszawa ma ich kilka, które posiadają w swojej ofercie atrakcyjne akcesoria oświetleniowe, m.in. wspomniane halogeny. 

W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami halogeny odznaczają się energooszczędnością, dłuższa jest także ich żywotność – czas działania jest nawet dwukrotnie dłuższy. Mniej korzystnie pod względem energetycznym wypadają halogeny w porównaniu z nowoczesnymi świetlówkami czy oświetleniem ledowym, nie mniej jednak ich zaletą jest atrakcyjniejsza cena. Produkty o mocy 12V można wykorzystywać jako reflektory samochodowe.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 9 =