Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie pomieszczeń w domu pelletem drzewnym. Jest to materiał zaliczany do stałych paliw odnawialnych i określany często mianem zielonego węgla, ponieważ jego spalanie nie oddziałuje negatywnie na środowisko naturalne. Występuje w postaci stosunkowo drobnych granulek o  średnicy 5-25 mm oraz maksymalnej długości do 4 cm. Każdy producent pelletu oferuje go w poręcznych workach o pojemności 15 albo 25 kg, co w znacznym stopniu ułatwia jego transportowanie i składowanie. 

Mnóstwo korzyści za niewielkie pieniądze

Pellet jest produkowany ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem surowców roślinnych, w tym zwłaszcza odpadów drzewnych nie zawierających absolutnie żadnych sztucznych dodatków. Doskonale nadaje się do ogrzewania domu jednorodzinnego, gdyż posiada kaloryczność sięgającą nawet 19,5 Mj/kg. Dzięki temu jest niezwykle wydajny i pali się przez długi czas. Średni koszt eksploatacji tego materiału w sezonie późnojesiennym oraz zimowym wynosi około 2000-2500 zł – oczywiście w zależności od powierzchni budynku mieszkalnego i stopnia jego izolacyjności cieplnej.

Niewątpliwą zaletą pelletu jest ponadto ponadprzeciętnie niska zawartość popiołu (na poziomie około 0,5%) oraz niewielka wilgotność (niecałe 7%). Dla osób dbających o środowisko naturalne ogromne znaczenie ma również fakt, że podczas spalania omawianego paliwa nie są wydzielane do atmosfery szkodliwe substancje, takie jak choćby tlenek węgla czy siarki. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w wysokiej jakości pellet, koniecznie zapoznajmy się z ofertą na https://www.sambudrol.pl/.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =