Gdzie są najpiękniejsze stoki narciarskie we Włoszech?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy to wspaniały kraj dla narciarzy. Większość kraju pokryte jest górami, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zjeżdżać ze zboczy Etny na Sycylii lub śmigać po stokach w Apeninach. Skupmy się jednak na północy kraju, gdzie królują Alpy. To tam znajdziemy najpiękniejsze europejskie centra narciarskie.

Najpiękniejsze stoki narciarskie we Włoszech

Val Gardena
Położony w Dolomitach słynny ośrodek narciarski, który co roku gości Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Val Gardena to przede wszystkim trudne trasy, ale szerokie i znakomicie przygotowane. Przepiękne okolice dodatkowo zachęcają do jazdy.

Val di Sole
Obszar w północnych Włoszech w regionie Trydentu to miejsce, gdzie znajdziemy Dolinę Słońca. Ten popularny ośrodek narciarsko-snowboardowy oferuje nam znakomite, łatwe stoki, które są znakomite dla początkujących narciarzy. Val di Sole to miejsce, w którym często natrafimy na znakomitą pogodę. W końcu nazwa doliny zobowiązuje.

Val di Fiemme
Val di Fiemme to jedna z najpiękniejszych alpejskich dolin. Dostępnych jest w niej 140 km znakomicie przygotowanych tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Alta Badia
Położony w Południowym Tyrolu ośrodek uznawany jest przez ekspertów za najpiękniejsze we Włoszech miejsce do zjeżdżania na nartach. Szerokie i znakomicie przygotowane trasy średniej trudności nadają się dla wszystkich amatorów zimowego szaleństwa.

Livigno
Miejsce zwane „małym Tybetem” ze względu na budowę przypominającą Himalaje. Zima trwa tu bardzo długo, śniegu jest dużo i utrzymuje się on nawet do połowy maja. Do dyspozycji jest tu 115 km świetnych tras. Co najciekawsze, na terenie miasteczka obowiązuje strefa wolnocłowa, więc jak na alpejskie warunki nie jest tu bardzo drogo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wycenić koszt przesyłki lotniczej?
Jak wycenić koszt przesyłki lotniczej?
W ostatnich latach wzrosła ilość towarów zamawianych przez internet. Wiele z nich kupowana jest w sklepach chińskich i amerykańskich. Towary […]
Mrożone owoce, które powinny znaleźć się w naszych zapasach na zimę
Mrożone owoce, które powinny znaleźć się w naszych zapasach na zimę
Stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od tego, co spożywamy na co dzień. Również nasz wygląd w tym skóra, […]
Aranżacja sklepu odzieżowego – co jest potrzebne?
Aranżacja sklepu odzieżowego – co jest potrzebne?
Istnieje wiele różnych czynników, które należy rozważyć przed rozpoczęciem aranżacji sklepu odzieżowego. Oczywiście należy upewnić się, że jest wystarczająco dużo […]