Znaki BHP i piktogramy – Czym są?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znaki bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) oraz piktogramy to elementy, które służą do informowania pracowników o zagrożeniach i wymogach w miejscu pracy. Znaki BHP są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, a ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy oraz ochrony przed wypadkami.

Piktogramy

Piktogramy to specjalne symbole graficzne, które służą do oznaczania znaków BHP. Są one dostosowane do różnych języków i kultur, dzięki czemu są one rozpoznawalne na całym świecie. Piktogramy są często wykorzystywane w znakach fluorescencyjnych, co ułatwia ich rozpoznawanie w warunkach słabego oświetlenia.

Znaki fluorescencyjne

Znaki fluorescencyjne to rodzaj znaków BHP, które emitują światło w promieniach ultrafioletowych. Dzięki temu są one widoczne w warunkach słabego oświetlenia lub w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary czy klęski żywiołowe. Możesz je kupić na stronie: https://bvformat.poznan.pl/kategoria-produktu/znaki-bhp-i-piktogramy/znaki-fluorescencyjne/.

Znaki fluorescencyjne są często wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale czy budynki użyteczności publicznej. Służą one do oznaczania wyjść ewakuacyjnych, aparatów gaśniczych czy hydrantów. Dzięki swojej widoczności w warunkach słabego oświetlenia ułatwiają one ewakuację w razie zagrożenia.

Znaki fluorescencyjne są również stosowane w przemyśle, np. w zakładach chemicznych czy fabrykach, w celu oznaczania substancji niebezpiecznych lub stref ograniczonego dostępu. Dzięki swojej widoczności w warunkach słabego oświetlenia pozwalają one na szybkie i skuteczne ostrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak rozbudować instalację elektryczną w pojeździe?
Jak rozbudować instalację elektryczną w pojeździe?
Montując dodatkowe wyposażenie elektryczne w samochodzie, na przykład nowe światła lub funkcję podgrzewania foteli, trzeba niejednokrotnie od nowa budować do […]
Język angielski metodą Callana – jak wyglądają takie zajęcia?
Język angielski metodą Callana – jak wyglądają takie zajęcia?
Nauka języka obcego dla wielu z nas wiąże się z wizją ślęczenia nad książkami oraz wkuwania nieskończonej liczby słówek oraz […]
Jak realizować marketing afiliacyjny? A może marketing mix będzie lepszy?
Jak realizować marketing afiliacyjny? A może marketing mix będzie lepszy?
Marketing mix to termin używany w marketingu od wielu lat. To koncepcja podejścia do procesu marketingu i reklamy. Obejmuje cztery […]