Nie bez powodu reklama jest nazywana dźwignią handlu. Niezależnie od jakości oferowanego produktu bądź usług, niezbędne jest dotarcie do zainteresowanych klientów. W przeciwnym razie dana firma nie będzie w stanie odnieść sukcesu. Oczywiście samo prowadzenie kampanii reklamowych nie wystarczy. Muszą one być dobrze przemyślane i skuteczne w dotarciu do właściwej grupy docelowej.

W tym celu należy uważnie podejść do wybieranie nośników reklamy. Różnią się między sobą swoimi zaletami i nie wszystkie będą równie użyteczne. Ogromny wpływ na sukces kampanii marketingowej ma odpowiednie wykorzystanie reklam zewnętrznych.

Na czym polega reklama zewnętrzna?

Zwana również jako outdoor albo out-of-home, ma za zadanie dotarcie do konsumentów poruszających się po mieście. Ponieważ przeciętna osoba poświęci niewielką ilość czasu na obejrzenie takiej reklamy, jej forma musi zostać odpowiednio dopasowana. W przeciwieństwie do typowych reklam, które można zobaczyć w telewizji, musi zwrócić uwagę przechodniów na reklamowany produkt. Nie będzie oferowała szczegółowych informacji i zamiast dużej ilości słów lepiej postawić na elementy plastyczne.

Ciekawym pomysłem jest zamieszczenie pojedynczego słowa w połączeniu z interesującymi obrazkami. Jest to świetny sposób na promowanie swojej marki. Szczególnie istotne w przypadku reklam zewnętrznych jest przygotowanie chwytliwych haseł reklamowych. Nie możemy również bagatelizować doboru odpowiednich kolorów oraz czcionki.

Tradycyjny formy reklamy zewnętrznej

Wszelkiego rodzaju plakaty lub afisze należą do najwcześniejszych form tego typu reklamy. Korzystanie ze słupów ogłoszeniowych również pozostaje w modzie. Z jednej strony są to formy stosunkowo tanie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich skorzystać w swojej kampanii reklamowej. Z drugiej strony zasięg tych nośników jest znacznie ograniczony. Takie reklamy są małych rozmiarów, co oznacza, że konsument musiałby się znacznie zbliżyć, aby ją zobaczyć.

W dzisiejszych czasach taka forma reklamy nie jest wystarczająca. Trzeba je uzupełnić nośnikami o większych rozmiarach. Szczególnie popularne są strategicznie umiejscowione billboardy. Jest na nich wystarczająco dużo miejsca, aby sprawnie przedstawić oferowany produkt. Problemem jest ich ograniczona ilość na obszarze miasta. Najlepsze lokalizacje są najczęściej wykupione przez ogromne firmy i pozostają mniej atrakcyjne billboardy.

Jeżeli potrzebujemy jeszcze więcej miejsca, warto rozważyć inne rozwiązania. Konstrukcje znajdujące się na elewacji budynków oferują znacznie bardziej widoczną formę reklamy. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku ogromnych plansz reklamowych stawianych prostopadle do ruchu drogowego. Wykorzystują one metalowo-betonowa konstrukcję pokaźnych gabarytów. Z tego powodu najczęściej znajduję się przy głównych drogach na krawędzi miasta. Jednakże tego typu reklamy mają liczne wady, które obniżają ich atrakcyjność. Co więcej, istnieją ciekawe alternatywy, które zyskują na popularności z roku na rok.

Reklamy zewnętrzne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Coraz częściej możemy spotkać się z reklamami wyświetlanymi na ekranach led. Takie tablice są umieszczane przede wszystkim w galeriach, centrach handlowych oraz na przystankach autobusowych. Chodzi o miejsca, w których panuje duży ruch, przy czym konsumenci będą skłonni zatrzymać się i mieć czas przyjrzeć się reklamie. Dzięki wykorzystaniu technologi LED takie tablice są dobrze widoczne niezależnie od pory dnia. Co więcej, w bardzo łatwy sposób możemy zmieniać wyświetlaną zawartość.

W przeciwieństwie do billboardów nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Oczywiście również w przypadku nowoczesnych form reklamy outdoor mamy dostęp do większych rozmiarów nośników, co można sprawdzić na https://meon.pl. Ciekawym rozwiązaniem jest zarówno citylight jak i cityscroll. W przypadku tego pierwszego mamy do czynienia z dużymi tablicami, które są podświetlane. Dzięki temu zwiększa się ich widoczność. Z kolei cityscroll to nic innego jak reklama przewijana. W ten sposób o wiele łatwiej zwrócić uwagę konsumenta.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 20 =