Urządzenie wygodnej, a zarazem funkcjonalnej łazienki to rzecz, którą wielu projektujących wystrój mieszkania uznaje za kwestię priorytetową. Sporo osób podkreśla jednak, że równie ważne są dla nich względy estetyczne, ponieważ pomieszczenie powinno prezentować się po prostu ładnie. Niezależnie od metrażu, z pomocą wielu ciekawych rozwiązań z łatwością można sprawić, że łazienka będzie zarówno praktyczna, jak i elegancka. Warto zwrócić uwagę również na styl wnętrza – obecnie bardzo modne są na przykład aranżacje minimalistyczne.

Minimalizm – dla kogo?

Styl minimalistyczny, ze względu na swoje proste formy i oszczędność ozdób, od dawna stanowił źródło inspiracji nie tylko dla artystów, ale i projektantów. Prostota i funkcjonalność – te dwa słowa definiują najlepiej założenia minimalizmu. Łazienka urządzona w takim stylu idealna będzie dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i użyteczność. Doskonale pasować będzie również tym, którzy cenią sobie porządek i spokój.

Na co zwrócić uwagę?

Harmonijne linie i stonowane kolory cechować będą łazienki urządzone w stylu minimalistycznym. Wybierając paletę barw, najczęściej sięga się po monochromatyczne zestawienia (czasem przełamane pojedynczym mocniejszym akcentem). Warto pamiętać, że jasne wnętrze optycznie powiększy pomieszczenie, co sprawdzi się na przykład w przypadku łazienki w bloku. Wybierając płytki, szukać można tych w geometryczne wzory czy z materiału imitującego beton. Jeżeli chodzi o meble łazienkowe, dominować będą geometryczne bryły. Podwieszane toalety i wolnostojące umywalki są bardzo często spotykane. Warto inspirować się też Internetem – strona https://acryluks.com/produkty/wanny/ podpowiada, że prostokątne wanny, których design łączy tradycję z nowoczesnością, doskonale wpasują się w aranżację minimalistycznej łazienki. Wybierając sprzęty do łazienki, należy pamiętać też o ważnej roli luster. One również powinny być geometryczne, tak, by wpasowały się w wygląd pomieszczenia. Na koniec warto pamiętać o szczegółach. Proste uchwyty i cylindryczne baterie w stalowym lub czarnym kolorze podkreślą minimalistyczny styl wnętrza.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =