Osoby starsze i schorowane mogą mieć problem z wykonywaniem codziennych czynności. To, co dla osób młodych i pełnych energii przychodzi bez żadnego wysiłku, seniorom może przysporzyć wiele trudności. Istnieją pewne udogodnienia, których celem jest ułatwienie funkcjonowania oraz poprawa jakości życia. Podpowiadamy, w jaki sprzęt powinny posiadać osoby w starszym wieku.

Jak polepszyć jakość życia osób starszych?

W przypadku osób o ograniczonej mobilności niezbędny będzie sprzęt ułatwiający samodzielne przemieszczanie się. Dzięki takiemu wsparciu możliwe jest przemieszczanie się w obrębie własnego mieszkania, a nawet wyjście na spacer. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest balkonik, który znacznie ułatwia zachowanie równowagi w trakcie poruszania się. Jest polecany dla tych seniorów, którzy mają problem z pionizacją. Sprawdzi się także w przypadku tych osób, które mają niedowład dolnych części ciała.

Inną formą pomocy w przemieszczaniu się jest chodzik. To, co je wyróżnia, to ich lekka konstrukcja, która sprawia, że z powodzeniem można z nich korzystać nawet poza domem. Bogaty wybór chodzików znajdziemy m.in. na stronie internetowej http://www.wsrmila.pl/sprzet/chodzik/. Często spotykanym sprzętem pomocniczym jest także kula inwalidzka. Jej dużym atutem jest wygodny uchwyt, dzięki któremu możliwe jest idealne dostosowanie jej do ręki seniora lub osoby niepełnosprawnej. Doskonale sprawdzi się podczas codziennych spacerów, wyjść do sklepu oraz załatwiania wszystkich niezbędnych spraw.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =