Jeśli planujesz wyjazd do Zakopanego i nie wiesz, gdzie wybrać się na pierwsze piesze wycieczki, ten artykuł jest dla Ciebie. Postaramy się w nim pokrótce opowiedzieć o wycieczce Doliną Kościeliska. Dowiesz się również, co warto ze sobą zabrać na taką wędrówkę.

Niewymagające piesze wędrówki

Zakopane nie kończy się na Krupówkach, co dla wielu turystów może być wiadomością szokującą. Jest wiele szlaków dostępnych nawet dla niewprawionych taterników. Z wielu świetnie ulokowanych apartamentów w Zakopanem bez trudu można dojechać na przykład w kierunku Doliny Kościeliska. Wstęp do doliny jest płatny, ponieważ znajduje się ona na terenie Parku Narodowego. Cała trasa ma około 9 kilometrów. Po drodze możemy zobaczyć niezwykłe widoki, zwiedzić Jaskinię Mroźną, lub posilić się w schronisku Ornak. Jest to idealna trasa dla rodzin z dziećmi; urokliwa, ale niezbyt wymagająca. Na wyprawę po dolinie warto zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową, ponieważ są to mimo wszystko góry, a tu pogoda bywa zmienna. Dobrze jest też zaopatrzyć się w napoje i prowiant na drogę, szczególnie jeśli spacerujemy z małymi piechurami.

Jeśli szukamy atrakcyjnego noclegu, by nie tylko podczas spacerów mieć szansę podziwiać piękno Tatr, pod tym adresem mamy przykład urokliwych pokoi wypoczynkowych: http://apartamentyzakopane.pl/apartamenty/zakopianskie-tarasy. To świetna miejscówka, która gwarantuje zarówno bliskość natury i ważnych miejsc turystycznych, jak też szeroką ofertę nakierowaną na rekreację. Jest to istotne szczególnie dla rodzin spędzających wakacje z dziećmi, ponieważ mali odkrywcy nie dadzą rady spędzić większości pobytu na szlakach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =