Ponieważ badania stomatologiczne nie są obowiązkowe, zbyt wielu obywateli Polski bagatelizuje realizację wizyt w gabinetach dentystycznych. Do dentysty wybieramy się dopiero wtedy, kiedy ból zęba uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Wtedy stadium choroby zęba jest już z reguły zaawansowane, nierzadko ratunkiem okazuje się jedynie jego wyrwanie. Jak dbać o zęby i jak często chodzić na wizyty kontrolne? Informacje w tym zakresie uzyskasz w poniższym tekście. 

Rutynowe kontrole u dentysty 

Czy wiesz, dlaczego większość Polaków boi się wizyt u dentysty i w tego też powodu odkłada takowe w czasie? Lęk jest zakorzeniony już od naszego dzieciństwa, kiedy wizyty w gabinetach dentystycznych były naprawdę traumatyczne. Złe podejście do lekarzy i sprzęt wątpliwej jakości oraz zabiegi wykonywane bez znieczulenia to tylko niektóre czynniki, które doprowadziły do fobii. Co więcej, większość osób po prostu nie odwiedzała gabinetów dentystycznych rutynowo, więc nie robi tego również w życiu dorosłym. 

To ogromny błąd. Wystarczy spojrzeć na asortyment, jaki oferuje hurtownia stomatologiczna e-meditrans.pl, aby przekonać się, jak bardzo nowoczesne są dzisiaj gabinety stomatologiczne. Wizyt i leczenia nie trzeba się bać, ponieważ są one w pełni komfortowe dla pacjenta, a przede wszystkim bezbolesne. 

Jak często chodzić do dentysty?

Zaleca się, aby do dentysty chodzić na kontrolę stanu uzębienia przynajmniej raz na 6 miesięcy. Dzięki temu specjalista jest w stanie wykryć schorzenie zęba w początkowej fazie rozwoju i zaproponować leczenie, które nie będzie wymagać wyrywania. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − cztery =