Szkło to materiał bardzo trudny w obróbce, gdyż odznacza się ogromną kruchością i jest podatny na zarysowania oraz rozbicie. Z tego względu do jego cięcia czy szlifowania wykorzystuje się jedynie specjalistyczne urządzenia – zarówno ręczne, jak i elektryczne. Doskonałym przykładem jest nowoczesna wiertarka dwuwrzecionowa, służąca do precyzyjnego i szybkiego wykonywania otworów w tafli. Posiada ją w swoim asortymencie sklep internetowy http://expoglass.pl/.

Delikatność to podstawa

Jednym z kluczowych sprzętów niezbędnych w każdym zakładzie szklarskim jest stół do rozkroju szkła, wyposażony w sporniki załadunku i uchylny blat. Konstrukcja ta umożliwia dokonywanie w pełni bezpiecznego i wygodnego załadunku tafli oraz ich komfortową obróbkę. Drugim niezwykle użytecznym elementem jest wspomniana już wiertarka do szkła, która ze względu na posiadanie dwóch wrzecion pozwala na stworzenie idealnego otworu już za jednym przejściem – i to bez konieczności obracania tafli.

Kolejne podstawowe urządzenia to m.in.:

– piła tarczowa z ostrzem diamentowym,

– wyrzynarka ze zbiornikiem na wodę chłodzącą,

– ręczne dłuta i wiertła stożkowe (służące do obróbki bardzo chropowatych powierzchni i drobnych korekt),

– szlifierka elektryczna z poziomą tarczą (osadzona na blacie roboczym),

szlifierka kątowa, grawerka kompaktowa z końcówkami węglikowymi albo karbidowymi (do tworzenia wklęsłych wzorów),

– piaskarka (do matowienia tafli), wstrzeliwacz do osadzania szyb w ramach, a także automatyczny piec szklarski wyłożony materiałem żaroodpornym.

Wszystkie wymienione elementy można bez problemu kupić w specjalistycznych sklepach internetowych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 17 =