Długoterminowy wynajem samochodów to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które jest wygodną formą finansowania pojazdu. Stał się atrakcyjną alternatywą dla zakupu samochodu na własność oraz leasingu. Tego rodzaju wynajem polega na dzierżawie w okresie wskazanym w podpisanej umowie.

Jak wynająć samochód?

Wynajmowany pojazd przez cały okres trwania umowy pozostaje własnością wypożyczalni. Kierowca nie musi martwić się o koszty związane z jego eksploatacją oraz utrzymaniem. Wynajem trwa zazwyczaj od 1 miesiąca do 5 lat. Po upływie tego czasu nie ma konieczności wykupowania pojazdu na własność. Trzeba jednak pamiętać, że w podpisywanej umowie przeważnie widnieje zapis dotyczący maksymalnej liczby kilometrów, którą można pokonać w ciągu roku, ale nie jest to regułą. Wysokość miesięcznych opłat uzależniona jest przede wszystkim od modelu oraz klasy samochodu. Z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać zarówno właściciele firm, jak i osoby indywidualne.

Firmy oferują swoim klientom duży wybór różnych modeli samochodów, zazwyczaj rocznych lub dwuletnich. Z ofertą z jednej z nich można zapoznać się na stronie https://www.partnercars.com/wynajem-dlugoterminowy/. Rozwiązanie to jest korzystne głównie ze względu na brak konieczności wnoszenia opłaty wstępnej, a także możliwość zaliczenia comiesięcznych należności do kosztów uzyskania przychodu. Przedsiębiorca nie ponosi także ryzyka związanego z utratą wartości pojazdu. Jeśli po zakończeniu umowy będzie chciał zatrzymać samochodów może to zrobić uiszczając odpowiednią opłatę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =