Każda strona internetowa powstająca w naszych czasach stara się być rozpoznawalna, a każde państwo ma przypisaną własną domenę internetową, która funkcjonuje na terenie danego kraju. Są to tzw. domeny krajowe, które powstały na kanwie kodu kraju w standardzie ISO 3166-1 alpha-2. Brzmi to skomplikowanie, jednak są to proste dwuliterowe skróty, więc przykładowo Polsce przysługuje domena “pl”, Czechom “cz”, a Chińskiej Republice Ludowej “cn”. Wszystkie zostały utworzone w analogiczny sposób, jednak istnieją dużo bardziej pożądane domeny, a są to domeny tzw. generyczne.
Domeny generyczne obowiązują na całym świecie. Są to końcówki adresów stron, takie jak:
Posiadanie strony internetowej z domeną “com” lub “cc” świadczy o międzynarodowym zasięgu firmy. Są to domeny wybierane przez duże firmy, które chcą również dominować w Stanach Zjednoczonych. Domena “com” w adresie gwarantuje generowanie dużego ruchu na stronie oraz świadczy o niejakim prestiżu. Domeny cc są używane podobnie do domeny “com”. Jest to narodowa domena przypisana Wyspom Kokosowym i służy do promowania wielu branż. Daje możliwość stworzenia ciekawego adresu internetowego, rozpoznawalnego i obowiązującego na całym świecie.
Domeny cc mają międzynarodowy zasięg, dzięki czemu generują duży ruch, a przez to ludzie z całego świata się nimi interesują. Gwarantują powodzenie stronie, są łatwe do zapamiętania i często stosowane zamiennie z Creative Commons.
Można ją bardzo łatwo założyć, nie ma żadnych obostrzeń ani wymagań co do jej zastosowania w innych krajach, o czym szerzej przeczytasz na https://rapiddc.pl/. Jest to domena porównywalna do domeny “com” z tą różnicą, że domeny cc łatwiej założyć, ponieważ adresy stron z tą końcówką są częściej wolne, więc z łatwością można nadać stronie internetowej charakterystyczną i łatwą do zapamiętania nazwę.