Prawidłowa i zbilansowana dieta jest bardzo ważnym elementem codziennej opieki nad psem. Zwierzaki, które odżywiają się w sposób dopasowany do ich potrzeb, są zdrowsze, szczęśliwsze i odporniejsze na działanie zewnętrznych czynników. Jednym ze sposobów żywienia czworonożnych pupili jest dieta BARF, która opiera się przede wszystkim na surowym mięsie. Jak poprawnie karmić psy takim sposobem? Jakie korzyści płyną z diety BARF?

Główne założenia diety BARF

Podstawą takiego sposobu żywienia jest odpowiedź na naturalne potrzeby psa. Z racji tego, że nasze pupile wywodzą się z rodziny drapieżników, to powinny jeść podobnie, jak ich dzicy przodkowie. Głównym założeniem jest podawanie zwierzakowi surowych produktów, które nie są poddawane obróbce cieplnej. Do tej grupy składników zaliczamy nie tylko mięso, ale także warzywa oraz jajka. Warto pamiętać także o suplementacji w postaci olejów, które mają pozytywny wpływ na sierść psa. W sposobie żywienia BARF należy unikać zbóż, które nie są naturalnym pożywieniem psów, dlatego też podawanie ich wykluczałoby się z podstawowym założeniem tej diety. Dodatkowo psie pokarmy powinny być zróżnicowane i opierać się na wielu rodzajach mięsa, włączając w to także ryby.

Zalety diety opartej na surowym mięsie

Dieta BARF niesie ze sobą wiele korzyści, które mogą mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie naszego pupila. Przede wszystkim dokładnie wiemy, co zwierzak je, ponieważ sami komponujemy mu posiłki. Mamy także pewność, że pies je odpowiednią ilość białek pochodzenia zwierzęcego, które są dla niego najważniejszym składnikiem codziennej diety. Samo gryzienie i rzucie surowych kawałków mięsa może mieć zbawienny wpływ na dziąsła i zęby, które w ten sposób są oczyszczone z kamienia, a dodatkowo stają się mocniejsze.

Inna, równie ważna zaleta tego sposobu żywienia związana jest z brakiem obróbki cieplnej, podczas których ze składników wytrącanych jest wiele wartości odżywczych i witamin, których nasz pies potrzebuje. Chociaż BARF jest bardzo korzystny dla psa. trzeba pamiętać o tym, że wymaga on nie tylko sporo pracy, ale i wiedzy. Jeżeli nie do końca wiemy, jak przygotowywać pokarm dla pupila, to możemy skorzystać z gotowych zestawów dostępnych na stronie https://dogomarket.pl/dieta-barf-warszawa/. Nieumiejętne komponowanie posiłków może sprawić, że nasz psiak będzie pozbawiony ważnych dla niego składników odżywczych, co z kolei może prowadzić do zaburzeń i zmniejszonej odporności organizmu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 1 =