Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu, ale również mają za zadanie chronić nas przed zagrożeniami z zewnątrz. Na rynku jest wiele różnych wzorów, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także systemami w nich zawartymi. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie są cechy dobrych drzwi wejściowych? 

Ochrona przed dźwiękiem

Ochrona akustyczna to ważny element przy wyborze drzwi do naszego domu czy mieszkania. Powinny one nas chronić przed hałasem, szczególnie kiedy mieszkamy przy ulicy bądź w hałaśliwej dzielnicy. Największy wpływ na dźwiękoszczelność drzwi ma ich wypełnienie, w tym wypadku najlepiej sprawdzają się drzwi z wkładem akustycznym.

Ochrona przed włamaniem

Jest to najistotniejsza cecha, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych. Warto zainteresować się specjalnymi drzwiami antywłamaniowymi, które wyposażone są w specjalne systemy ochronne, które zapobiegają włamaniom. Szacuje się, że drzwi klasy C mogą zatrzymać złodzieja wyposażonego w profesjonalne narzędzia na ponad 20 minut! 

Ochrona przed temperaturą

Jeśli wybieramy drzwi wejściowe do domu, warto zwrócić uwagę, czy nie będą one przepuszczały temperatury z dworu bądź mieszkania. Dobrej jakości drzwi pomogą w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w domu. Na rynku są dostępne drzwi z różnym wypełnieniem, np. styropianem, wełną, czy pianką izolacyjną. Zdarzają się jednak takie, które wypełnione są kartonem, warto więc przed zakupem dokładnie przeanalizować interesujący nas produkt.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 11 =