Bukiet kwiatów może być prezentem serdecznym i wyrażać nasze uczucia do obdarowanej osoby. Może być też podarunkiem bardziej formalnym i tradycyjnym. Wszystko zależy od tego, jakie gatunki kwiatów wybierzemy. Prezenty kwiatowe wręczamy osobiście lub anonimowo, a w doręczeniu kwiatów na wskazany adres pomoże nam najlepsza poczta kwiatowa Kraków, czy mniejsza miejscowość nie są ważne, gdyż kwiaty można wysyłać wszędzie i o każdej porze.

Kwiatowe prezenty – jak to było?

Tradycja wręczania kwiatów ma swoje korzenie w antycznej historii, kiedy zdobiono płatkami kwiatów posągi bóstw, ołtarze oraz groby zmarłych. W średniowieczu wręczanie kwiatów coraz częściej wiązało się z nieśmiałym okazywaniem uczuć. Dzisiaj najczęściej kwiaty kupowane są jako bukiet na urodziny Kraków jest miastem, w którym rocznie sprzedaje się tysiące wiązanek, chociaż wciąż jest to znacznie mniej niż w Holandii czy Danii, które są największym producentem i sprzedawcą kwiatów ciętych.

Urodziny u rodziny – które kwiaty?

Róże mają wiele symboli, ale ważna jest też ich kolorystyka. Czerwone kwiaty dajemy najbliższej osobie, pasują zarówno na urodziny, jak i na rocznice. Czerwone róże są symbolem miłości, namiętności oraz ogólnie gorących uczuć. W bukiecie imieninowym lub urodzinowym dla babci lub cioci lepszym kolorem kwiatów jest róż lub biel. To bardzo neutralne kolory, a uroczy bukiet podbije serce każdej bliskiej nam pani.

Kiedy nie mamy pojęcia, jakiego typu kwiaty będą odpowiednie, warto zamówić bukiet mieszany. Floryści wykonają wiązankę z cudnie pachnących frezji, goździków lub ze stokrotek. To kwiaty, które idealnie nadają się jako prezent dla bliskich osób. Przyjaciel ucieszy się z sympatycznego słonecznika lub z konwalii.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 3 =