Wydając ciężko zarobione pieniądze wielu ludzi nie postępuje rozsądnie i pozbywa się ich w sposób rozrzutny. Często robią to świadomie, pomimo ograniczonej zasobności portfela. Wówczas generuje to długi, które doprowadzają do utraty płynności finansowej. Istnieją jednak rozwiązania mające pomóc w wyjściu z takich problemów.

Oddłużanie i jego pozytywne aspekty

Jednym z najpopularniejszych sposobów na poradzenie sobie z nieuregulowanymi zobowiązaniami jest oddłużanie. Jest to proces, który profesjonalne firmy oraz kancelarie prawne takie jak np. https://kancelariad2dgroup.pl/oddluzanie/, stosują w celu pomocy zadłużonemu klientowi. Ich celem jest fachowe doradztwo, które ma pomóc w likwidacji długów.

Skorzystanie z takiej opcji ma co najmniej kilka zalet. Po pierwsze daje ono pewność wyjścia z kryzysu finansowego. Umorzenie wszystkich niespłaconych zobowiązań ma miejsce wówczas, gdy sąd przychyli się do wniosku i przeprowadzona zostanie likwidacja majątku dłużnika. Daje to możliwość rozłożenia spłaty wierzycieli na raty, które dłużnik może wpłacać na ich konta samodzielnie i dobrowolnie w ustalonym okresie, który maksymalnie może wynosić 3 lata. Wszystko bez ingerencji podmiotów zewnętrznych. Poza tym ogłoszona zostaje upadłość, która zawiesza toczące się postępowania sądowe i egzekucyjne, jak chociażby te prowadzone przez komorników. Jest to bardzo duża zaleta, gdyż pozwala zadłużonej osobie skupić się na rzetelnym wywiązaniu ze spłat w określonym terminie, bez obawy o przeszkody. Wszystko to gwarantuje też ulgę psychiczną i może przyczynić się do wyjścia na prostą.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − szesnaście =