Decydując się na aktywność fizyczną w trudnym terenie, należy dokonać wyboru odpowiedniego obuwia. Narażone na duże obciążenia staw w obrębie dolnych partii nóg należy odpowiednio zabezpieczyć. Jednocześnie muszą być to buty wygodne dla długich wędrówek po nierównym terenie.

Obuwie takie musi zapewniać dobre podtrzymanie stopy. Niweluje to możliwość uszkodzenia i zwichnięcia kostki. Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość regulacji opięcia buta sznurówkami. Dłuższa cholewa pozwala na poprawić wygodę noszenia. Dobrym przykładem takiego produktu są oryginalne buty timberland. Oprócz walorów użytkowych zadbano o estetyczny wygląd tego klasycznego obuwia.

 

Przed czym jeszcze powinny chronić buty?

Podczas przebywania na świeżym powietrzu jesteśmy narażeni na opady atmosferyczne i niskie temperatury. W taki sposób szybko można wychłodzić organizm i źle wpływać na kondycję właściciela. Dobrze, kiedy nie ma miejsc w konstrukcji buta mających możliwość przepuszczenia wody do jego wnętrza. W tej technologii wykonywane są również damskie obuwie timberland. Połączenie wygody i ochrony spowoduje wysoki komfort użytkowania. Nawet podczas trudnych warunków terenowych stopa będzie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi a skóra przed kontaktem z wodą. Ważna jest również amortyzacja samej podeszwy. Mniejsze przenoszenie drgań spowoduje minimalny wpływ na obciążenie stawów w kolanach. Pozwala to na uprawianie sportu bez obawy siły działające na organizm podczas chodzenia i aktywności fizycznej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 5 =