Wręczenie bukietu kwiatów jest typową formą wyrażenia uczuć, podziękowania lub uznania. Dla wielu osób jest to jednak forma nieco już archaiczna. Co można więc wręczyć zamiast kwiatowego bukietu? Odpowiedzi może być kilka.

Czym zastąpić bukiet?

Najoczywistszą alternatywą dla bukietów są odpowiednio przystrojone kwiaty doniczkowe. Możliwe są tu różne wariacje. Na rynku znajdziemy zarówno typowe kwiaty w doniczce, które mogą być na życzenie klienta odpowiednio przystrojone przez pracownika kwiaciarni, jak i zaawansowane kompozycje w fantazyjnych szklanych lub drewnianych donicach. Sama idea pozostaje jednak bardzo podobna – i również nieco już niemodna.

W ostatnim okresie dużą popularnością cieszy się się tak zwany flower box. Jest to pudełko, często o dosyć niezwykłym kształcie, które wypełniane jest kwiatami lub samymi ich główkami. Aby utrzymać świeżość kwiatów poleca się zastosowanie gąbki florystycznej. Rozwiązanie to jest oryginalne i jeszcze nie tak często spotykane – obdarowana osoba może więc być autentycznie zaskoczona. Same pudełka można nabyć zarówno w tradycyjnych kwiaciarniach, jak i w sklepach internetowych, takich jak https://adkor-kwiaty.pl/kategoria-produktu/pudelka-flower-box/flower-box-serce/. To ostatnie rozwiązanie pozwoli nam wykazać się własną inwencją i pomysłowością.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − cztery =