Ludzie często popełniają błąd przy wyborze materiału grzewczego, sugerując się głównie jego ceną, a nie jakością. W większości przypadków przekłada się to na niską wartość opałową takiego paliwa, co zwiększa koszty jego eksploatacji. Poza tym ponadprzeciętnie tanie produkty zawierają przeważnie dużo więcej siarki i szkodliwych substancji niepalnych, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i środowisko naturalne. Z dostępnych na rynku paliw zalecany jest zwłaszcza ekogroszek – głównie ze względu na ekologiczność i jednocześnie wysoką kaloryczność. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w wydajny ekogroszek Piekary Śląskie to miasto, w którym bez problemu zakupimy go w wersji workowanej. 

Kaloryczność decyduje o wartości opału

W naszym kraju jednym z najbardziej popularnych i najchętniej wykorzystywanych paliw stałych jest węgiel kamienny, odznaczający się stosunkowo wysoką kalorycznością, a przy tym dosyć tani. Przy jego wyborze kierujmy się zawsze jedną zasadą – im wyższy typ (od 31 do 35), tym wyższa będzie wydajność cieplna. Niestety musimy się wówczas liczyć z niekorzystnymi zjawiskami w postaci sklejania się brył oraz dużej zawartości smołów.

Z tego powodu znacznie lepszym wyborem jest ekogroszek, będący po prostu pochodną węgla. Występuje on w formie małych grudek (od 5 do 25 mm) i charakteryzuje się niską wilgotnością i niewielką zawartością siarki, popiołu oraz substancji niepalnych, a ponadto jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Wynika to z faktu, że przeznaczony jest do spalania w piecu z podajnikiem, który wystarczy uzupełniać najwyżej dwa razy tygodniowo. Jeśli interesuje nas dobry jakościowo ekogroszek Kielce są miastem, w którym znajdziemy taki produkt w co najmniej kilku hurtowniach i marketach. Na zakończenie warto przestrzec przed kupowaniem miału i pyłu, czyli paliw najtańszych, ale wyjątkowo nieekologicznych i nieekonomicznych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 19 =