Jak ubrać się do samolotu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż samolotem to niemal dla każdego duże przeżycie. Niewiele jest osób, które latają samolotami na co dzień, chociaż oczywiście zdarzają się ludzie, którzy w podróżach służbowych spędzają większą część roku. Nie ważne jednak, czy latamy często, lub też tylko od święta – w każdym przypadku do samolotu powinniśmy założyć odpowiednie ubranie, by podczas lotu czuć się komfortowo.

Planowanie tego, w co się ubierzemy, powinniśmy zacząć od butów – dobrze, by były one bardzo wygodne, ponieważ zazwyczaj nie zdejmujemy ich podczas lotu. Dobre zastosowanie będą miały tutaj buty sportowe, jak Nike Sportswear, czy adidas ZX.

W obuwiu o sportowym charakterze będziemy czuć się znacznie swobodniej, niż w oficjalnych butach, a przecież podróż samolotem zazwyczaj nie wymaga od nas zakładania formalnego stroju. Jeśli jednak planujemy ubrać się na sportowo, do butów dobrze dobrana musi być także pozostała część garderoby.

Co na siebie włożyć?

Jeśli na naszą podróż zdecydowaliśmy się już na ubranie typu casual, raczej nie mamy konieczności zakładania marynarki. Wystarczająca będzie zwykła koszula, jeśli oczywiście czujemy się dobrze w takim ubraniu. Gdy jednak nie nosimy koszul na co dzień – nie ma co zmuszać się do zakładania ich w podróż samolotem. Już sam lot jest często dużym wyzwaniem i nie ma co go sobie dodatkowo utrudniać, zakładając strój za którym nie przepadamy. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się zwykły t-shirt.

Planując, w co się ubierzemy, koniecznie musimy też zwrócić uwagę na to, gdzie lecimy i w jakim klimacie znajdziemy się po wylądowaniu, by uniknąć szoku termicznego. Jeśli lecimy w ciepłe kraje, zabierzmy na pokład tylko lekką bluzę, którą zawsze możemy zdjąć po wyjściu z samolotu.

W przypadku, gdy udajemy się w zimne i wietrzne miejsce, prawdopodobnie chłód zastanie nas od razu po wyjściu na płytę lotniska. W takiej sytuacji nietrudno o przeziębienie, dlatego koniecznie musimy mieć ze sobą ciepłą kurtkę, którą założymy na siebie jeszcze przed opuszczeniem pokładu samolotu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa hospicjum?
Jak działa hospicjum?
Starzenie się społeczeństwa jest tendencją w całej Europie. Zmienia się również stosunek społeczeństwa do trudnego czasu kiedy pacjent ma mieć […]
Czy szkło hartowane jest skuteczne?
Czy szkło hartowane jest skuteczne?
Tablet to urządzenie, którego używamy bardzo często. Wpływa na to przede wszystkim rozmaitość możliwości, jakie ono posiada. Niemniej jednak im […]
Jak poprawić wygląd swojej elewacji?
Jak poprawić wygląd swojej elewacji?
Elewacja jest ważnym elementem każdego budynku. To ona jest pierwszą rzeczą, którą zauważa odwiedzająca Cię osoba. Od nie zależeć więc […]