Jak ubrać się do samolotu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż samolotem to niemal dla każdego duże przeżycie. Niewiele jest osób, które latają samolotami na co dzień, chociaż oczywiście zdarzają się ludzie, którzy w podróżach służbowych spędzają większą część roku. Nie ważne jednak, czy latamy często, lub też tylko od święta – w każdym przypadku do samolotu powinniśmy założyć odpowiednie ubranie, by podczas lotu czuć się komfortowo.

Planowanie tego, w co się ubierzemy, powinniśmy zacząć od butów – dobrze, by były one bardzo wygodne, ponieważ zazwyczaj nie zdejmujemy ich podczas lotu. Dobre zastosowanie będą miały tutaj buty sportowe, jak Nike Sportswear, czy adidas ZX.

W obuwiu o sportowym charakterze będziemy czuć się znacznie swobodniej, niż w oficjalnych butach, a przecież podróż samolotem zazwyczaj nie wymaga od nas zakładania formalnego stroju. Jeśli jednak planujemy ubrać się na sportowo, do butów dobrze dobrana musi być także pozostała część garderoby.

Co na siebie włożyć?

Jeśli na naszą podróż zdecydowaliśmy się już na ubranie typu casual, raczej nie mamy konieczności zakładania marynarki. Wystarczająca będzie zwykła koszula, jeśli oczywiście czujemy się dobrze w takim ubraniu. Gdy jednak nie nosimy koszul na co dzień – nie ma co zmuszać się do zakładania ich w podróż samolotem. Już sam lot jest często dużym wyzwaniem i nie ma co go sobie dodatkowo utrudniać, zakładając strój za którym nie przepadamy. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się zwykły t-shirt.

Planując, w co się ubierzemy, koniecznie musimy też zwrócić uwagę na to, gdzie lecimy i w jakim klimacie znajdziemy się po wylądowaniu, by uniknąć szoku termicznego. Jeśli lecimy w ciepłe kraje, zabierzmy na pokład tylko lekką bluzę, którą zawsze możemy zdjąć po wyjściu z samolotu.

W przypadku, gdy udajemy się w zimne i wietrzne miejsce, prawdopodobnie chłód zastanie nas od razu po wyjściu na płytę lotniska. W takiej sytuacji nietrudno o przeziębienie, dlatego koniecznie musimy mieć ze sobą ciepłą kurtkę, którą założymy na siebie jeszcze przed opuszczeniem pokładu samolotu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędny sprzęt do trenowania fitnessu w domu
Niezbędny sprzęt do trenowania fitnessu w domu
Regularna aktywność fizyczna wiąże się z licznymi zdrowotnymi korzyściami. Jak wykazują badania, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób oraz poprawia ogólny stan […]
Jak botoks może przyczynić się do zmniejszenia potliwości w organizmie?
Jak botoks może przyczynić się do zmniejszenia potliwości w organizmie?
Nadpotliwość występuje, gdy zaburzone jest funkcjonowanie gruczołów potowych. Jest to choroba, którą należy leczyć. Z nadpotliwością można sobie radzić chwilowo […]
Domy typu bliźniak czy jednorodzinne – które lepiej nabyć?
Domy typu bliźniak czy jednorodzinne – które lepiej nabyć?
Nie każda osoba dobrze czuje się, mieszkając w bloku. Bliska obecność sąsiadów potrafi szybko sprawić, że zatęsknimy za spokojem oraz […]