Istnieje wiele różnych rodzajów schodów dostępnych w zależności od rodzaju budowanego domu, budżetu i stylu, który chcesz.

Oto niektóre z głównych materiałów używanych do budowy schodów:

Drewniane stopnie schodowe i piony. 

Są one zwykle wykonane z sosny lub innego miękkiego drewna i mogą być barwione lub malowane w dowolnym kolorze. Są one zazwyczaj mniej kosztowne niż inne opcje.

Stopnie kamienne. 

Tworzą one bardzo tradycyjny wygląd, ale mogą być drogie, ponieważ wymagają specjalistycznego rzemiosła do instalacji. Do wyboru są różne rodzaje kamienia, w tym wapień i marmur. Niektóre schody kamienne mogą być cięte w różne wzory, w tym wzór blokujący, który sprawia, że są bardzo mocne. Jeśli poszukujesz odpowiedniego zakładu kamieniarskiego, który wykonałby dla Ciebie takie schody to koniecznie sprawdź stronę internetową http://www.kamieniarstwo-staniszewski.pl/.

Stopnie szklane

Szklane schody stanowią ciekawą alternatywę dla solidnych drewnianych lub kamiennych stopni, z panelami szklanymi w miejsce stopnic i pionów, z metalowymi lub plastikowymi okuciami trzymającymi je razem. Szklane stopnie mogą być trudne do czyszczenia i utrzymania, ale mają swoje zalety – wyglądają dobrze, gdy są nowe, ale mogą się zabrudzić z czasem i będą pokazywać wszelkie odpryski i zadrapania w sposób bardziej oczywisty niż inne rodzaje schodów (chociaż zawsze można je ukryć, mając dodatkowe panele szklane umieszczone z przodu). Szklane schody są również odpowiednie dla otwartego planu życia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =