4 Najpopularniejsze przyczyny urywania się świec żarowych

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świece żarowe są ważnym elementem w silnikach samochodów z zapłonem iskrowym, odpowiedzialnym za rozgrzanie mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze spalania. Czasami jednak może dojść do urwania świecy żarowej, co może mieć różne przyczyny. Wymiana urwanych świec żarowych może być kłopotliwa, dlatego ważne jest, żebyś starał się do tego nie dopuścić.

Przyczyny urwanej świecy żarowej

Oto kilka najpopularniejszych przyczyn urwania świecy żarowej:

  1. Zużycie i starzenie się świecy żarowej: Świece żarowe są elementem eksploatacyjnym, który ulega zużyciu w czasie. Po pewnym czasie świece mogą stać się kruche i łamliwe, co może prowadzić do ich urwania. Dlatego ważne jest, aby regularnie wymieniać świece żarowe zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.
  2. Uszkodzenie świecy żarowej: Świece żarowe mogą ulec uszkodzeniu na skutek mechanicznego zużycia, np. podczas dużych przyspieszeń czy pracy na wysokich obrotach. Uszkodzenia te mogą prowadzić do urwania świecy żarowej.
  3. Zanieczyszczenia w układzie paliwowym: W silnikach samochodów z zapłonem iskrowym paliwo jest podawane do komory spalania przez wtryskiwacze. Jeśli w układzie paliwowym znajdują się zanieczyszczenia, mogą one dostać się do wtryskiwaczy i zatkać ich dysze, co może prowadzić do urwania świecy żarowej podczas pracy silnika.
  4. Niskie ciśnienie oleju: Świece żarowe są chłodzone cieczą, którą jest olej silnikowy. Jeśli ciśnienie oleju jest zbyt niskie, może dojść do przegrzania świecy żarowej i jej urwania. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać ciśnienie oleju w silniku i w razie potrzeby uzupełnić olej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?
Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?
Współpraca z doradcą kredytowym niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim specjalista w imieniu klienta kontaktuje się z bankami, znając […]
Sprzęt używany w firmach IT
Sprzęt używany w firmach IT
Rynek usług IT to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki światowej. IT to całość technologii informatycznej, a więc tworzenie oprogramowania, […]
Z jakich ubezpieczeń mogą korzystać Polacy mieszkający w Niemczech?
Z jakich ubezpieczeń mogą korzystać Polacy mieszkający w Niemczech?
Niemcy to doskonały kraj do życia oraz mieszkania, pieniądze zarabia się tak także bardzo dobre. Jednak do pełni szczęścia konieczne […]