Nasi czworonożni pupile są pełnoprawnymi członkami rodziny. Dlatego też o dietę swojego psa lub kota każdy właściciel dba najlepiej jak potrafi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zwierzęta nie mogą zjadać resztek z naszych talerzy, a ich jadłospis musi być pełnowartościowy. Nie wszyscy wiemy jednak, czym i jak często powinniśmy je karmić. Oto podstawowe zasady, których musimy się trzymać, aby nasz podopieczny cieszył się dobrym zdrowiem.

Zróżnicowana dieta

Zacznijmy od zawartości psiej miski. Samodzielne komponowanie codziennych potraw dla czworonogów jest po pierwsze czasochłonne, a po drugie trudne. Zadanie to lepiej jest powierzyć więc profesjonalistom i sięgać po karmy przez nie skomponowane. W przypadku dorosłego psa optymalnym rozwiązaniem jest podawanie jedzenia dwa razy dziennie, najlepiej około pół godziny po spacerze. Dobrym wyborem będzie karma dla psów fish4dogs, w składzie której przeważa mięso ryb. Obok mięsa psy powinny spożywać także warzywa, których również tu nie brakuje. Pomiędzy posiłkami możemy nagradzać pupila zdrowymi smakołykami, w tym kawałkiem jabłka czy marchewki. Pamiętajmy, by zawsze miał dostęp do świeżej wody.

Kocia dieta znacznie różni się od tej psiej. Po pierwsze, udomowione tygrysy są bezwzględnymi mięsożercami. Oznacza to, że im wyższa zawartość mięsa w ich pokarmie, tym lepiej. Najlepiej będzie postawić na karmę mokrą, na przykład z tego sklepu: https://www.zooglobe.pl/pol_m_Koty_Karmy-dla-kotow-1575.html. W przeciwieństwie do psów, koty powinny mieć stały dostęp nie tylko do wody, lecz także do jedzenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − trzynaście =