Dobrze dobrane oświetlenie to nie tylko komfort użytkowania pomieszczenia. Wybór konkretnych rozwiązań powinien być dostosowany do charakteru pomieszczenia oraz jego metrażu. Możliwości w zakresie wyboru jest wiele, począwszy od klasycznych lamp wiszących, poprzez modele stojące, kinkiety, a na praktycznym oświetleniu skończywszy. Które propozycje sprawdzą się w jadalni?

Jadalnia – miejsce dla całej rodziny

Jadalnia kojarzy się przede wszystkim z pomieszczenie, w którym spożywane są posiłki. Bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu sporo racji. Warto jednak podkreślić, że jest to również miejsce, w którym spotyka się cała rodzina, a dzieci nierzadko odrabiają szkolne zadania. Kwestią priorytetową, oprócz funkcjonalnego stołu, jest więc odpowiednie oświetlenie.

Głównym źródłem oświetlenia jest zazwyczaj lampa sufitowa. Nie powinna być ona ani zbyt duża, ani zbyt mała, gdyż przytłoczy pomieszczenie. Lampę najlepiej umieścić ok. 60 cm nad blatem stołu o szerokości, która nie przekracza 120 cm, a w przypadku większych mebli – na wysokości 80 cm. Ciekawym pomysłem są potrójne lampy wiszące, wyposażone w trzy źródła światła. Wiele informacji na temat wspomnianych propozycji można znaleźć pod adresem https://skleplamp.pl/Lampy-3-punktowe-c53. Ich zaletą, poza stroną praktyczną, jest niebanalna estetyka, dzięki czemu efektownie dopełnią aranżację jadalni.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =