Zaproszenie gości na ślub i wesele to bardzo ważna sprawa. W końcu mają być oni świadkami rozpoczęcia nowego etapu życia młodej pary. Dzielenie się swoim szczęściem z innymi jest również znakomitą wróżbą na przyszłość oraz daje wiele radości. Należy jednak pamiętać, żeby wysłać zaproszenia odpowiednio wcześniej. Z jakich powodów?

Ukłon w stronę rodziny i przyjaciół

Dostarczając bliskim zaproszenia z większym wyprzedzeniem, zwiększa się prawdopodobieństwo ich przyjazdu na uroczystość. Goście często mają do pokonania wiele kilometrów (przyjeżdżają również z zagranicy), muszą zaplanować wolne w pracy, a także przygotować się pod względem finansowym. Im wcześniej wiedzą o uroczystości, tym więcej posiadają czasu na przemyślenie wszystkich tych kwestii. W dobrym guście jest wysłanie zaproszeń ok. pół roku przed planowanym ślubem. W sytuacji, kiedy nie jest to możliwe – powinno być to minimum trzy miesiące wcześniej. Oczywiście warto zadbać o odpowiednio atrakcyjne zaproszenia, pasujące do całości dekoracji. Można je znaleźć np. na stronie http://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne.

Możliwość skorzystania z listy rezerwowej

Podczas wynajmowania sali weselnej lub miejsc w restauracji, konieczne jest podanie szacowanej listy gości. Młoda para najczęściej rozlicza się bowiem za każdy tzw. talerzyk. Zmiana liczba gości nie zawsze jest możliwa, a nawet jeśli – to na pewno nie przed samą uroczystością. Wcześniejsze wysłanie zaproszeń daje zaś nowożeńcom możliwość skorzystania z rezerwowej listy gości, ograniczając w ten sposób wydatki. Jeśli ktoś poinformuje, że nie może przybyć na uroczystość, młodzi mają jeszcze czas na zaproszenie innych osób.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =