Wesele w plenerze – o jakie elementy należy zadbać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wesele – a często również ślub – są coraz bardziej popularnymi pomysłami, na wyróżnienie tego wyjątkowego, najpiękniejszego w życiu, wydarzenia. Jest to koncepcja bardzo ciekawa, wymusza jednak konieczność zadbania  o wiele kwestii w ogóle nie pojawiających się przy okazji standardowego przyjęcia w budynku. Wiele par młodych nie zdaje sobie z nich sprawy, co może powodować mniejsze lub większe „wpadki”. O czym mowa?

Oznakowanie miejsca

Gdy organizujemy wesele w lokalu goście nie powinni mieć problemu ze znalezieniem lokalizacji – wystarczy wpisać w nawigację nazwę restauracji czy domu weselnego. Przy imprezie w plenerze może nie być to takie proste. Z tego względu warto wyposażyć gości na przykład w mapki (które można przekazać wraz z zaproszeniami). W miarę możliwości warto też ustawić po drodze jakiegoś rodzaju drogowskazy (chociaż, oczywiście, nie zawsze będzie to możliwe).

Wytępienie owadów

Wszędobylskie komary, muchy czy pszczoły mogą poważnie zepsuć atmosferę, a czasami nawet doprowadzić do nieszczęścia (na przykład w wypadku alergii czy nieuważnego połknięcia ostatniego z wymienionych owadów). Dlatego też bardzo ważne jest, aby z pomocą profesjonalnej firmy zorganizować pryskanie terenu odpowiednimi środkami. Pozwoli to uniknąć nieproszonych gości.

Oświetlenie

Wesela na ogół trwają całą noc. W budynku nie jest to problemem, gdyż jest on wyposażony w lampy. W plenerze wygląda to trochę gorzej – jeśli nie chcemy, aby w połowie przyjęcia zapanowały egipskie ciemności konieczne jest pomyślenie o oświetleniu terenu imprezy. Ciekawym i bardzo romantycznym pomysłem jest mnóstwo lampionów i świec, trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że ich zapalenie zajmie sporo czasu.

Jak sobie z tym poradzić?

Taka mnogość obowiązków może przytłoczyć młodą parę i spowodować u nich wiele stresu – w końcu wspomniane sprawy to nie pstryknięcie palcem, lecz wyszukiwanie wielu podwykonawców, ustalanie z nimi terminów, negocjacje cenowe.. A nawet pomimo włożenia w przygotowania czasu i energii niedoświadczona osoba może zapomnieć o jakiejś ważnej kwestii.  Takie wsparcie możemy znaleźć na http://mojewielkiewesele.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zakładanie nowej firmy – co musisz wiedzieć?
Zakładanie nowej firmy – co musisz wiedzieć?
Założenie nowej firmy to ekscytujący moment w życiu wielu ludzi. Ale jest to również jedna z najbardziej stresujących i ryzykownych […]
W co powinna być wyposażona każda firma remontowa?
W co powinna być wyposażona każda firma remontowa?
Firmy remontowe, aby móc odpowiednio świadczyć usługi muszą zadbać o jak najlepsze narzędzia. Oczywiście to, jakie przyrządy są obowiązkowe w […]
Czy aktywny wypoczynek to dobry pomysł na wakacje?
Czy aktywny wypoczynek to dobry pomysł na wakacje?
Wakacje to niezwykły czas, kiedy słońce i wysoka temperatura sprzyjają naszej aktywności. Istnieją dwie grupy osób. Pierwsza wybiera bardzo statyczne […]