Urządzanie pomieszczeń w domu nie zawsze jest łatwe. Trzeba mieć swoisty zmysł artystyczny, ale zawsze można też skorzystać z porady dekoratora wnętrz. Tak czy inaczej, sprawdźmy, co warto umieścić w pokoju dziennym, by jego wygląd był przyjemny dla oka. Mowa zarówno o naszej opinii, jak i o naszych gościach, ponieważ często to właśnie do tego pomieszczenia ich zapraszamy.

Wymieniamy meble

Na początku pozbądźmy się starych i wysłużonych mebli, jeśli nadal takie posiadamy. Nie tylko dlatego, że nie pasują one już zapewne do obecnych czasów, ale oprócz tego nie mogą być już w najlepszym stanie technicznym. Zawiasy skrzypią, szafki trudno się otwierają. Czas na coś nowego. Ale co powinniśmy wybrać? Jeśli mowa o pomieszczeniu w mieszkaniu w bloku, które zazwyczaj nie jest nadzwyczajnie duże, powinniśmy wybierać w miarę możliwości jasne rzeczy, ponieważ powiększają one pokój optycznie. Biała meblościanka wydaje się dobrym wyjściem, ponieważ ten kolor jest zarówno modny w obecnych czasach, jak i doskonale rozjaśnia pomieszczenie, tworząc przyjemny nastrój.

Trzymamy się stylu

Urządzając pokój, dobrze jest trzymać się określonych reguł. Meble powinny posiadać podobne kolory, najlepiej, by nie różniły się znacząco zdobieniami i wykończeniem. Na przykład gdy do naszej jasnej meblościanki będziemy dobierać komodę, również zadbajmy o to, by jej kolor był możliwie bliski białego. Wszystko musi być też dopasowane do koloru ścian, sufitu, podłogi, dywanu, firan, zasłon, a nawet ram okiennych. Na https://www.domtech24.com/pokoj-dzienny/komody można znaleźć wiele komód w różnych wariantach kolorystycznych, które łatwo dopasuje się do różnego stylu wnętrz.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + jedenaście =